Банк зобов’язаний відмовитися від встановлення (підтримання) ділових відносин/відмовити клієнту у відкритті рахунка (обслуговуванні), у т. ч. розірвавши ділові відносини, закривши рахунки/відмовившись від фінансової операції, у разі настання обставин, викладених у ст. 15 Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 06.12.2019 р. № 361-IX. Також банк має право відмовитися від проведення підозрілої фінансової операції.

Порядок таких дій банку повинен міститись у внутрішніх документах банку з питань фінмоніторингу (п. 26 розділу III Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затвердженого постановою Правління НБУ від 19.05.2020 р. № 65).

У листі від 14.04.2021 р. № Р/25-0006/32339 НБУ вказує, що відмова клієнту в обслуговуванні з подальшим закриттям рахунку, у т. ч. у випадках ненадання документів чи відомостей для здійснення належної перевірки клієнта, здійснюється відповідно до ст. 15 Закону № 361 в порядку, визначеному внутрішніми документами банку, та з урахуванням умов, установлених у договорі з клієнтом про надання відповідних послуг.

Умовами договору між банком та клієнтом про надання банківських послуг, на думку НБУ, можуть передбачатися окремі додаткові механізми для обмеження клієнта в користуванні рахунком, а саме:

– часткова відмова клієнту в обслуговуванні (зокрема відмова в наданні окремих послуг без повного припинення обслуговування цього клієнта);

– припинення його (клієнта) обслуговування на певний період часу з подальшим поновленням надання банківських послуг після усунення підстав для відмови.

Випадки, у яких можуть застосовуватися ці механізми, також мають передбачатися в договорі з клієнтом.

!!Також читайте: Електронні гроші: НБУ відтермінував перехідний період

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65