Відповідно до статті 40 Закону України «Про Національну поліцію» поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на однострої, у/на службових транспортних засобах, у тому числі без кольорографічних схем, розпізнавальних знаків та написів, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель фото- і відеотехніку, у тому числі техніку, що працює в автоматичному режимі, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, а також використовувати інформацію, отриману з фото- і відеотехніки, що перебуває в чужому володінні, з метою:

1️. запобігання правопорушенню, виявлення або фіксування правопорушення, охорони та захисту публічної безпеки, особистої безпеки осіб і власності від протиправних посягань;

2️. забезпечення дотримання Правил Дорожнього руху.

‼️ Також згідно з частиною 2 статті 40 інформація про змонтовану/розміщену фототехніку і відеотехніку, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз ПОВИННА БУТИ РОЗМІЩЕНА НА ВИДНОМУ МІСЦІ.

При здійсненні контролю за безпекою дорожнього руху на території України поліцейські користуються спеціальними приладами для фіксації порушення дозволеної швидкості руху TruCAM. Часто ці прилади при здійсненні такого контролю поліцейські тримають просто в руках.

❓ Чи впливає це на вимірювання швидкості руху, чи дає відповідну похибку на визначення швидкості руху та чи взагалі чи є такі дії законними?

❗️ Фіксація поліцейським за допомогою спеціальних засобів фото-відео порушень ПДР перевищення дозволеної швидкості руху на транспортних засобах фіксації ПОВИННІ ВІДБУВАТИСЯ СТАЦІОНАРНО ВМОНТОВАНИМ СПОСОБОМ, натомість ручне розміщення засобів автоматичної фото- і відеотехніки для вимірювання та фіксації швидкості суперечить приписам статті 40 Закону України «Про Національну поліцію».

❗️ Крім того, здійснення такого контролю фіксації ПОВИННО ВІДБУВАТИСЯ ЛИШЕ В МІСЦЯХ, ЯКІ ОБЛАШТОВАНІ ВІДПОВІДНИМ ЗНАКОМ ПРО ЗДІЙСНЕННЯ ВІДЕОФІКСАЦІЇ (дорожній знак 5.70),

!!!У разі якщо вас притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення дозволеної швидкості руху і дане правопорушення зафіксовано поліцейським за допомогою приладу відеофіксації, що знаходився у нього в руках, а не був вмонтований на дорозі стаціонарно, то вібрація під час такого фіксування, що викликана саме по причині нестабільного закріплення може призвести до наявності певної похибки та вплинути на достовірне відображення реальної швидкості руху автомобіля.

‼️Такі дії поліцейських повністю не відображають об’єктивну сторону адміністративного правопорушення, а отже є НЕЗАКОННИМИ та суперечать статті 40 ЗУ «Про Національну поліцію».

!!Також читайте: Порядок торгівлі транспортними засобами та їх держреєстрації оновлено!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65