В парламенті зареєстрований законопроект «Про внесення змін в Кримінальний процесуальний кодекс України щодо спрощення та вдосконалення діючих норм Закону з метою уникнення покарання винними особами та розвантаження судових органів» (проект №3303).

Документ пропонує ряд змін до Кримінального процесуального кодексу, а також визначений перелік спрощених процедур:

  1. Продовжується строк надання письмової підозри внаслідок складності провадження до сорока восьми годин.
  2. Включення положень про збір доказів в статтю 45 КПК України, що спрощує, наприклад, збір документів з взірцями почерку, підписи особи, віддтиску печаток, штампів, ітд.
  3. Здійснення освідчення на підставі постанови слідчого або прокурора та, при необхідності, судово-медичного експерта або лікаря, що дозволить спростити організацію проведення даної слідчої дії, при чому зменшить навантаження на прокурора в кримінальному провадженні;
  4. Законопроект дозволить в ході слідчого експерименту робити виїмку речей, які можуть бути доказами в кримінальному провадженні;
  5. Законопроект надає право прокурору проводити огляд не лише місцевості, приміщення, речей, документів, але й особи;
  6. Законопроект дозволить уникнути випадків передчасного звільнення підозрюваних при затягуванні часу під час ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.
  7. Законопроект робить неможливим використання в якості застави коштів, одержаних в незаконний спосіб.

Крім цього, в випадку тимчасової відсутності особи за місцем проживання повістка може публікуватися в засобах масової інформації загальнодержавної сфери поширення або на офіційних сайтах органів, що здійснюють досудове розслідування.

Законопроект встановлює тимчасовий доступ до інформації операторів мобільного звязку на підставі постанови слідчого чи прокурора.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65