Для практично звичайного вечора середи 1 липня 2020 року країна одержала дуже незвичайну новину з низкою різних публікацій думок в ЗМІ.

Так, 1 липня Яків Смолій, Голова НБУ, подав у відставку. За інформацією, опублікованою на сайті НБУ – причиною такого кроку є систематичний політичний тиск.

При цьому, нардеп Євген Шевченко заявив, що Протистояння у “Слузі народу” із головою НБУ Яковом Смолієм не було, а була незгода з політикою НБУ.

Дуже швидко відреагував офіс президента. В офіційному повідомленні вказано, що Правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності, а також продовження реалізації зваженої монетарної та фіскальної політики. В тому числі, в офісі президента заявили, що дискусії щодо діяльності НБУ мають бути без політичного забарвлення.

Не без уваги цю новину лишив і МВФ, там вважають, що Україна повинна зберегти незалежність центрального банку.

А от посли “Великої сімки” попереджають про ймовірний підрив реформ в Україні у зв’язку з такою подією.

В свою чергу, на заяву Смолія відреагували і у провладній фракції. Відставку можуть не підтримати в парламенті. Тож Смолію доведеться залишитися на посаді, наголосив голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев.

Засідання ВР стосовно розгляду заяви Смолія заплановано на 3 липня, а поки давайте розглянемо вже відомих потенційних кандидатів на посаду голови та поговоримо про наслідки, які може понести для країни відставка Голови Національного банку та законодавчі вимоги до кандидата.

Перш за все невідомо в якому напрямку  підуть переговори з Міжнародним Валютним Фондом, що може вплинути на одержання наступних траншів.

Яка кандидатура буде на посаду Смолія, якщо ВР підтримає відставку? Хто може зараз, в цей скрутний для країни та всього світу час якісно будувати монетарну політику та керувати всією банківською системою країни?

За публікаціями ЗМІ з відкритих джерел інтернету, одним із потенційних кандидатів на посаду голови Нацбанку є діючий Голова правління “Укргазбанку” Кирило Шевченко.

З боку законодавства – вимоги до кандидатури Голови Національного банку досить високі. Кандидатура погоджується в тому числі  Міжнародним Валютним Фондом і таких кандидатур в нашій країні може не багато.

Головне, щоб такі зміни не привели країну до таких процесів як інфляція та не поповзли курси валют.

З урахуванням коронавірусної епідемії, карантинних обмежень та заходів, які відбуваються, дуже великий удар може бути завданий як по бізнесу так і по банківській системі.

В будь-якому випадку такі процеси будуть залежати від спільної роботи Нацбанку та Уряду.

Доречним буде нагадати, що 10 липня закінчуються повноваження Олега Чурія, який є куратором валютного блоку, і Смолій рекомендував його залишити в структурі ще на сім років, проте Рада Нацбанку відмовилась розглядати це питання.

Наразі Правління НБУ вважає своїм обов’язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку, а політтехнолог Борис Тизенгаузен заявляв, що зміни керівництва НБУ на відносини з міжнародними кредиторами не вплинуть.

!!Також читайте: Порядок документообігу між Національним банком та небанківськими фінансовими установами з 1 липня

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65