Мирові судді розглядають малозначні справи і можуть не мати юридичної освіти. Доцільність інституту мирових суддів визначить Мін’юст.

До кінця року має бути вирішено питання щодо доцільності запровадження інституту мирових суддів.

Це передбачено планом пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, який затверджено розпорядженням Кабміну від 24 березня 2021 р. № 276-р.

В грудні 2021 року Мін’юст має підготувати та подати Президентові та Кабінетові Міністрів України:

  • аналітичний документ за результатами дослідження питання мирових суддів;
  • пропозиції щодо доцільності запровадження інституту мирових суддів.

Мировий суддя уповноважений розглядати малозначні справи за спрощеною процедурою в судах нижчої ланки з обмеженою юрисдикцією.

Саме поняття «мировий суддя» з’явилося близько 1327 року, а закріпилося у 1361 році. Тоді ж дана посада набула сучасного значення.

Мирові судді призначаються з числа почесних жителів певного міста. Найчастіше такі громадяни не мають юридичної освіти. Дана посада вважається ознакою престижу, тому не оплачується. Відтак від самого початку мировими суддями ставали люди, які мали достатньо вільного часу і фінансів. Вони були малограмотними у питанні юриспруденції, тому всі судові цивільні спори вирішували, керуючись правом справедливості та попередніх судових прецедентів. 

Зазначимо, що інститут мирових суддів існує в багатьох державах світу.

В Україні питанням запровадження інститут мирових суддів займалась Комісія з питань правової реформи при Президентові Зеленському.

!!Також читайте: Адвокати зможуть створювати е-ордери в е-суді

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65