Вчора, 21 квітня Уряд прийняв рішення про продовження до 30 червня режиму надзвичайної ситуації в Україні та карантину в цілому.

‼️Тут головне не плутати Режим «надзвичайної ситуації», та «надзвичайного стану»!

‍!Не можна ставити знак рівності між поняттями «надзвичайна ситуація» та «надзвичайний стан». Це різні режими. Різний порядок їх уведення. Різні наслідки.

Відповідно до статті 14 Кодексу цивільного захисту України у разі виникнення надзвичайної ситуації за рішенням відповідно Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської чи Севастопольської міських державних адміністрацій для єдиної державної системи цивільного захисту у повному обсязі або частково для окремих її територіальних підсистем тимчасово встановлюється режим надзвичайної ситуації.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану» надзвичайний стан в Україні або в окремих її місцевостях вводиться Указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом двох днів з моменту звернення Президента України. Пропозиції щодо введення надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях Президентові України подає Рада національної безпеки і оборони України, у деяких випадках – за пропозицією Кабінету Міністрів України.

Також Прем‘єр-міністр України закликав громадян залишатися вдома під час травневих свят та Великодня, оскільки масові скупчення людей можуть призвести до нової хвилі захворюваності.

Надзвичайна ситуація насамперед стосується органів державної влади та їх постійної готовності щодо протидії пандемії.

Раніше Київська комісія з надзвичайних ситуацій вирішила продовжити посилений карантин ще на два тижні — до 30 квітня 2021 року (спочатку його запровадили з 5 по 16 квітня). Необхідність прийняття такого рішення обґрунтували тим, що епідеміологічна ситуація в столиці суттєво не поліпшується.

Бережіть себе та рідних! 🙏

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65