Постановою КМУ № 956 від 13 жовтня 2020 року внесено зміни до постанови КМУ № 641 від 22 липня 2020 року, яка регулює питання загальнонаціонального карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Постанова № 956 офіційно опублікована 14 жовтня 2020 року, тобто вже набрала чинності.

Що вона передбачає?

Перше, карантин продовжили по 31 грудня 2020 року включно. Раніше крайньою датою було 31 жовтня 2020 року.

Друге, знову підкоригували критерії віднесення регіону до числа “із значним поширенням COVID-19”. Відповідно змінилися показники для віднесення регіонів до тих, де встановлено «жовтий», «помаранчевий» чи «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Третє, знову змінили карантинні обмеження залежно від рівня небезпеки.

Так, на території регіону, на якій установлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки, забороняється надалі проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 50 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 50 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі.

У «жовтій» зоні проведення масових заходів дозволено за участю більш як 30 осіб, у «помаранчевій» – не більш як 20 осіб.

Додатково у «зеленій» зоні, а отже – будь де на території України, до 31 грудня 2020 року заборонили роботу після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Уточнили, що у «червоному» регіоні заборонено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, та у кінотеатрах – крім відвідувачів «автоконцертів». Проте, в ході внесення змін зникла заборона на приймання у «червоній» зоні відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у спортивних залах, фітнес-центрах.

Четверте, рекомендували органам влади, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити на період дії карантину гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості – також роботу в режимі реального часу через Інтернет із збереженням заробітної плати, дистанційну (надомну) роботу.

Пяте, дали низку доручень органам влади. Так, Національній поліції, Міністерству охорони здоров’я та за участю органів місцевого самоврядування доручили забезпечити контроль за дотриманням умов самоізоляції особами з підтвердженим випадком COVID-19 та контактними особами, які перебувають на самоізоляції.

Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів доручили посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів закладами дошкільної освіти, закладами громадського харчування, фізичної культури та спорту, ринками, закладами, що надають послуги з розміщення, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.

Національній поліції, Державна служба України з безпеки на транспорті за участю органів місцевого самоврядування доручили забезпечити контроль виконання протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень.

Які наслідки для бізнесу через продовження карантину до 31 грудня 2020 року (включно)?

  • Податкові і ЄСВ штрафи та пеня не нараховуватимуться, але є винятки.
  • За несвоєчасну реєстрацію ПН, РК, АН, строк реєстрації яких припадає на період з 1 серпня по 31 грудня ДПС має не штрафувати (але поки не має офіційної інформації);
  • Діє мораторій на податкові перевірки (зокрема, і щодо ЄСВ);
  • Розгляд звернень до податківців (скарги, запити, зокрема, на ІПК) теж відкладається;
  • Допомога по частковому безробіттю буде виплачуватись.
  • Роботодавці можуть подовжити простій; оплачувані та неоплачувані відпустки працівникам (але лише за їх бажанням); виконання працівниками роботи дистанційно.

!!Також читайте: в’їзд іноземців в Україну під час карантину: Кабмін змінив правила в’їзду!

Comments (1)

  1. Pingback: «Червона» зона карантину: Укрзалізниця припинила продаж квитків на 9 станціях | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65