У Раді Європи занепокоєні впровадженням нових технологій, покликаних, з одного боку, обмежити поширення хвороби, а з другого — вторгатися в приватне життя.

Так, комісар РЄ з прав людини Дуня Міятович зазначає, що нові технології можуть використовуватись як інструмент вторгнення в приватне життя. Тому «вкрай важливо гарантувати, щоб обмежувальні заходи не залишалися в силі після закінчення надзвичайної ситуації».

За її словами, Європейський суд з прав людини раніше визнавав, що обмеження прав людини і використання її персональних даних можуть бути необхідні в певних надзвичайних ситуаціях. Проте влада також повинна гарантувати, що вжиті заходи ґрунтуються на законі, є необхідними для досягнення мети, і будуть скасовані, як тільки зникнуть причини їх уведення.

Такі пристрої мають бути анонімними, зашифрованими, децентралізованими, а їх використання повинне бути добровільним, основаним на інформованій згоді й обмеженим цілями охорони здоров’я. Користувачі повинні мати можливість у будь-який момент відмовитися від їх використання й видалити всі свої персональні дані, а також — оскаржувати втручання в їхню приватну сферу за допомогою незалежних та ефективних засобів правового захисту.

Нещодавно, юристи проаналізували мобільний додаток «Дій Вдома», що здійснює моніторинг та контроль режиму обов’язкової самоізоляції громадян.

!!Також читайте COVID-19 ДІДЖИТАЛІЗУЄ СВІТ. МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК «ДІЯ» В ДІЇ.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65