Національний банк України пропонує вдосконалити порядок застосування заходів впливу до небанківських фінансових установ за порушення вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів фінансових послуг. Про це повідомляють у Нацбанку.

Для цього Національний банк оприлюднив для громадського обговорення проект змін до Положення про застосування заходів впливу до учасників ринку небанківських фінансових послуг.

Нововведення стосуватимуться також і порушень вимог до взаємодії зі споживачами під час врегулювання простроченої заборгованості (вимог до етичної поведінки). Зміни поширюватимуться на небанківські фінансові установи, включаючи ті, що набудуть статусу колекторських компаній. Водночас для колекторських компаній без статусу фінансової установи Національний банк планує розробити окремий нормативно-правовий акт щодо заходів впливу.

Обгрунтування необхідності змінити законодавство

Потреба в змінах виникла через ухвалення Закону № 1349-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості» (законопроект № 4241).

Адже цей Закон передбачив нові заходи впливу до небанківських фінансових установ, які кредитують чи займаються стягненням боргів, а також до колекторських компаній за порушення вимог до етичної поведінки під час врегулювання заборгованості.

Нацбанк за порушення планує застосовувати такі заходи впливу:

– письмове застереження з вимогою усунути порушення та/або вжити заходів для їхнього недопущення в майбутньому;

– штраф для кредитодавця, нового кредитора або небанківської фінансової установи – колекторської компанії;

– тимчасова заборона фінансовій установі – колекторській компанії здійснювати врегулювання простроченої заборгованості;

– вилучення відомостей про фінансову установу – колекторську компанію з реєстру колекторських компаній;

– тимчасове зупинення або відкликання (анулювання) ліцензії кредитодавця – небанківської фінансової установи, нового кредитора – небанківської фінансової установи.

Ще одна пропозиція проекту Змін – колегіальне прийняття рішень про штрафи до небанківських установ за порушення законодавства у сфері захисту прав споживачів (а саме штрафи, встановлені частиною другою статті 41-1 Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»).

Рішення щодо цих штрафів ухвалюватиме Правління Національного банку, а у випадку делегування повноважень – Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

!!Також читайте: Нацбанк посилює інформаційну безпеку та кіберзахист у сфері переказу коштів

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65