Новий голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що монетарна політика Нацбанку довела свою ефективність, тому її буде збережено. Про це він сказав у понеділок, 20 липня, під час прес-брифінгу.

“Пріоритетом для мене, як для всіх, хто працює в державному секторі, є Україна та інтереси нашої з вами держави. Викликів дуже багато. У мене є чітке бачення, як буде розвиватися банківський та фінансовий сектор наступні роки. Мій курс базується на чотирьох основних напрямках, пріоритетах”, – сказав Кирило Шевченко.

Він розповів, що першим пріоритетом стане відновлення кредитування, адже українській економіці як ніколи важливі ресурси та підтримка банківського сектору.

“Перший – це реальне відновлення кредитування. Для української економіки, яка сьогодні перебуває в стадії кризи, викликаної вірусом, як ніколи важливі ресурси та підтримка банківського сектору. Реальний сектор потребує інвестицій, українці – доступних кредитів на житло, на розвиток власного бізнесу, на капітальні програми, тому наше спільне завдання разом із урядом – це підготувати банки, банківську систему, до кредитування важливих проектів, які нададуть поштовх економіці”, – сказав очільник НБУ.

Другим пріоритетом Кирило Шевченко назвав зниження поганих портфелів у банках, адже їхній високий рівень перешкоджає відновленню кредитування.

“Другий пріоритет – це зниження поганих портфелів у банках. Ви розумієте, що великий рівень НПЛ – він є на заваді відновленню кредитування, повноцінного відновлення кредитування в банках. Цей тягар не дає банкам повною мірою виконувати свою функцію банківських посередників”, – пояснив Шевченко.

Збереження макрофінансової стабільності – третій пріоритет нового очільника Нацбанку.

“Макростабільність – це безумовне досягнення останніх п’яти років. Це фундамент для здорової економіки. Не буде в нас неконтрольованої інфляції, валютна політика залишиться зваженою. Водночас валютна політика має сприяти зростанню економіки”, – уточнив посадовець.

Четвертий пріоритет НБУ – продовження та поглиблення співпраці з міжнародними партнерами.

“Я займаюсь цим з самого першого дня, тобто, з сьогоднішнього. Так само, як і незалежність центрального банку, конструктивні відносини з міжнародними фінансовими інституціями, з міжнародною спільнотою потрібно підтримувати. Як голова Національного банку я готовий використати весь свій досвід, я зроблю все від мене залежне для того, щоб в першу чергу допомогти підвищити якість життя українців”, – сказав Шевченко.

Також, сам Шевченко вважає, що НБУ має переглянути ефективність кредитних канікул та продовжити знижувати облікову ставку.

!!Також читайте: Нацбанк відкрив інформсистему для ведення реєстрів небанківських фінустанов

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65