Чи всі платники податків пам’ятають щодо необхідності подачі повідомлення про об’єкти оподаткування за формою 20-ОПП (відокремлений підрозділ, орендовані площини і так далі), терміни подачі такого повідомлення та у яких випадках воно подається?

ДПС України робить розсилку листів платникам податків на електронну пошту з  нагадуванням, що  щодо зобов’язання повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про всі наявні об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням.

Правові підстави цього передбачені пунктом 63.3 статті 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПКУ) та розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300, (далі – Порядок № 1588).

Доцільно згадати, що об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платників податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами ПКУ (пункт 8.2 розділу VIII Порядку № 1588).

Повідомлення про об’єкти оподаткування, як і раніше подається за формою № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку № 1588). Термін  подачі повідомлення – протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття. Таке повідомлення надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку платників податків з надданням інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду (пункт 8.4 розділу VIII Порядку № 1588).

На сьогоднішній день на сайті податкової  можна ознайомитись з рекомендованим довідником типів об’єктів оподаткування за посиланням: http://tax.gov.ua → Головна/Довідники, Реєстри, Переліки/Довідники/Типи об’єктів оподаткування.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F 1312002) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг.

Інформацію щодо зареєстрованих об’єктів оподаткування можна переглянути в приватній частині сервісу Державної податкової служби України «Електронний кабінет» за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua в розділі «Облікові дані платника».

В Податковому кодексі передбачена і відповідальність за або порушення строків подання, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі. Вона визначена пунктом 117.1 статті 117 ПКУ, тобто накладення штрафу від 170 до 510 гривень.

!!Також читайте: Рада прийняла ряд законів щодо реструктуризації валютних кредитів

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65