31 травня 2021 року Президент України підписав Указ № 217/2021 «Питання проекту «Президентський університет», повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Документ дає старт ініційованому Президентом України проекту Президентського університету, який має стати сучасним інноваційним освітнім і науковим центром, що, зокрема, забезпечить підготовку лідерів для стратегічних галузей розвитку держави, готових до викликів сучасного світу.

«Це – заклад вищої освіти, який буде готувати людей майбутнього. Який збере в одному місці найкращих викладачів і навчатиме спеціалістів, що зможуть вирішувати важливі завдання для захисту нашої держави в дуже важливих, пріоритетних, найактуальніших напрямках – напрямках сьогодення і завтрашніх викликів», – розповів Володимир Зеленський під час підписання Указу.

В університеті готуватимуть фахівців зі спеціальностей: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.

Крім надання професійних знань, університет забезпечуватиме збалансований розвиток студента як особистості, здатної впроваджувати власні науково-технічні розробки та підприємницькі ініціативи.

Під час першого набору до університету візьмуть 120 студентів (по 20 студентів для кожного із шести напрямків). У найближчі п’ять років кількість студентів планують збільшити до 600.

До викладання в університеті запрошуватимуть найкращих українських фахівців; застосовуватимуться найсучасніші методики викладання (ключовий принцип: 30 % теорії та 70 % практики). Також до навчального процесу будуть залучені іноземні викладачі та експерти.

За словами Зеленського, навчання у Президентському університеті повинно бути безкоштовним.

Планується впровадження гарантованого працевлаштування випускників університету, зокрема в провідних державних компаніях, дослідницьких і наукових установах, центральних органах влади.

Держава та партнери університету гарантуватимуть студентам національне та міжнародне стажування. Буде передбачена можливість компенсації вартості навчання з боку роботодавця.

Університет, держава та партнерський бізнес забезпечать студентам реалізацію власних наукових розробок та їх подальшу комерціалізацію.

Концепцію Президентського університету має розробити та затвердити Кабінет Міністрів України.

Фінансування буде за державні та приватні кошти. А створити вищий навчальний заклад планують до 2023 року.

На будівництво Президентського університету потрібно близько 7,2 млрд грн. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергей Шкарлет 31 травня під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука».

Університет буде розташований на території державного «Експоцентру України» (колишня ВДНГ) у Києві.

Територія університету займатиме 16 га, загальна площа забудови – 25,8 тисяч квадратних метрів.

На території закладу буде 11 кампусів, серед яких – 5 профільних наукових кампусів, адміністративний корпус, апарт-готелі для студентів, педагогів, лікарня, дипломатична служба і корпус з офісами іноземних компаній.

Перший навчальний рік розпочнеться 1 жовтня 2023 року.

Шкарлет зазначив, що студентам гарантуватимуть працевлаштування в державні компанії, органи влади, дослідницькі та наукові інститути. А якщо студент зацікавив роботодавця, то останній компенсує навчання в трикратному розмірі.

!!Також читайте: Небанківські фінустанови зобов’язані розкрити своїх власників до 17 червня 2021 року

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65