Національний банк України на своєму сайті повідомив, що йому вдалося виявити факти порушення вимог законодавства щодо взаємодії зі споживачами під час урегулювання простроченої заборгованості з боку колекторської компанії ТОВ “КРЕДИТПРОМІНВЕСТ” та ТОВ “ФК “ПРЕМІУМ АКТИВ”.

“Йдеться про порушення вимог щодо взаємодії зі споживачами та іншими особами під час урегулювання простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки), встановлених статтею 25 Закону України “Про споживче кредитування”, – заявлено на сайті Нацбанку.

До ТОВ “КРЕДИТПРОМІНВЕСТ” Нацбанк тричі упродовж року застосовував заходи впливу, зокрема у вигляді накладання штрафів за порушення вимог щодо етичної поведінки. Проте фінансова установа вчинила аналогічне порушення, що є систематичним.

“Тому НБУ застосував захід впливу у вигляді тимчасового зупинення всіх ліцензій. Систематичність порушень та обсяг звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування саме такого заходу впливу”, – йдеться на сайті Нацбанку.

До ТОВ “ФК “ПРЕМІУМ АКТИВ” Нацбанк застосував захід впливу у вигляді накладення штрафу в розмірі 102 тис. грн за порушення вимог щодо етичної поведінки. Систематичність та обсяг звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування максимально передбаченого розміру штрафу.

Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 3 грудня 2021 року.

Важливо зазначити, що з дати тимчасового зупинення ліцензій та до ухвалення Національним банком рішення про поновлення дії ліцензій ТОВ “КРЕДИТПРОМІНВЕСТ” втрачає право:

  • укладати договори (продовжувати строк чинних договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії та дію яких тимчасово зупинено;
  • укладати договори (вносити зміни до чинних договорів) про надання фінансових послуг, що мають як наслідок збільшення їх зобов’язань перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких були видані ліцензії.

!!Також читайте: Презумпція моральної шкоди: що ви повинні знати?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65