31 травня 2021 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №5590 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки податку на додану вартість для сфери ресторанного господарства та надання кейтерингових послуг”.

Законопроект передбачає зменшення ставки ПДВ для сфери ресторанного господарства та надання кейтерингових послуг з 20 до 7 %.

Як зазначено у пояснювальній записці,  у зв’язку зі ситуацією, яка виникла в країні через COVID-19 та введення карантинних обмежень, бізнес у сфері ресторанного господарства несе величезні втрати. А ресторанний бізнес є одним з базових в економіці держави та стратегічно важливим, створює робочі місця, а також потоки грошових коштів.

Зважаючи на те, що ресторанне господарство належить до «сектору сервісу», який становить великий % ВПП в Україні, залишились не тільки без належної державної підтримки, а й змушені сплачувати ПДВ за високими ставками на внутрішньому ринку. 

Також зазначено, що застосування високої ставки ПДВ у розмірі 20% з реалізації ресторанної та кейтерингової діяльності в період пандемії призводить до не рентабельності та закриття ресторанів, закладів харчування.

На думку законотворців, зниження ставки ПДВ забезпечить не тільки прозоре 100-відсоткове виконання бюджету в частині податкових надходжень, а й дозволить контролювати динаміку ВВП. 

Прийняття законопроекту сприятиме збільшенню обігових коштів у сфері ресторанного бізнесу та надання кейтерингових послуг, які будуть спрямовані на утримання та розвиток даної галузі, а також збереження робочих місць.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня його опублікування.

!!Також читайте: Порядок торгівлі транспортними засобами та їх держреєстрації оновлено!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65