Кабінет Міністрів України схвалив зміни до постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідні зміни унормовує постанова КМУ № 583 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236», яка була прийнята на урядовому засіданні 2 червня 2021 року, та відповідно якою послабили карантинні обмеження.

Зокрема, оновлено вимоги до проведення та участі у масових заходах, а також деякі питання перетину кордону, виходячи із сьогоднішніх протиепідемічних умов та потреб реагування.

Що змінилось. Дозволено:

– проведення масових заходів без обмежень щодо кількості осіб за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

– збільшено заповненість залів до 2/3 для відвідувачів масових заходів і кінотеатрів/театрів, які проводять діяльність без вимоги щодо наявності негативного результату тестування на COVID-19, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Згідно зі змінами скасовується заборона на проведення дискотек, святкових заходів, майстер-класів, публічних подій та роботу ресторанів після 24-ї та до 7-ї години, а також змінюється з 2 до 1,5 метрів відстань між столиками для розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування.

Щодо перетину державного кордону іноземцями та особами без громадянства, то необхідно мати страховий поліс та одну з таких позицій:

– негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);

– негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону);

– документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Окрім того, “зелений” рівень епіднебезпеки встановлюватимуть, якщо кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів – менше ніж 75, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на антиген менше ніж 4%, кількість тестувань методом ПЛР або експрес-тестування протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – понад 300 і на всій території України немає регіонів зі встановленим “червоним” рівнем епідемічної небезпеки.

!!Також читайте: Карантин в Україні продовжено до 30 червня!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65