Верховна рада прийняла за основу законопроект № 4358 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», що спрямований на зменшення привабливості тютюнових виробів, захист від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання у публічних приміщеннях.

Проект закону передбачає появу таких понять, як електронна сигарета, бездимний тютюновий виріб, новітній тютюновий виріб, виникнення залежності, спонсорство тютюну. Закон дозволить запровадити більш жорсткі вимоги до виробників тютюну — заборонять виробництво сигарет з вмістом нікотину більше 1,0 мг (зараз — 1,2 мг), смоли — 10 мг (зараз — 12 мг), монооксиду вуглецю — 10 мг (зараз не регулюється). Також будуть заборонені тютюнові вироби з добавками.

Норми законопроекту передбачають заборону продажу особам до 21 року, заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу електронних сигарет, вимоги до маркування упаковок електронних сигарет, рідин та заправних контейнерів.

Крім цього, проект Закону у відповідності до РКБТ та Директиви 2014/40/ЄС, запроваджує заборону продажу ароматизованих смакових (фруктові, цукерки, ментол та ін.) тютюнових виробів та електронних сигарет, рідин і заправних контейнерів.

Законопроект запроваджує визначення та регулювання бездимних тютюнових виробів, зокрема тютюнових виробів для електричного нагрівання, та пристроїв для забезпечення куріння тютюнових виробів, щодо яких наразі повністю відсутні вимоги законодавства для захисту здоров’я населення від шкоди тютюну. Ці вироби та пристрої, відповідно до рішення 8 Конференції Сторін РКБТ, повинні регулюватися як тютюнові вироби. Тому законопроект забороняє викладку, рекламу, стимулювання продажу та спонсорство бездимних тютюнових виробів та пристроїв для забезпечення куріння тютюнових виробів.

З метою інформування про шкоду для здоров’я від вживання тютюну законопроект передбачає запровадження комбінованого медичного попередження (текстове та графічне попередження) на пачках тютюнових виробів та збільшення розміру попереджень про шкоду куріння з 50% до 65% від площі пачки. Попередження будуть містити реалістичні зображення хвороб, викликаних курінням, та щорічно оновлюватися. Такі попередження також друкуватимуться на упаковках електронних сигарет та рідин для куріння.

Проте, за результатами голосування народними депутатами на 24 місяці відтерміновано в часі набуття чинності норм законопроекту щодо запровадження «медичних попереджень», а також на пів року відтерміновано запровадження заборон на використання пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння у громадських місцях.

Автори закону переконують, що законопроект ставить знак рівності між традиційними тютюновими виробами та електронними сигаретами, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянами та забороняє їх куріння чи вживання в громадських місцях. Крім того, електронні сигарети заборонять рекламувати. Також будуть встановлені вимоги щодо здійснення діяльності, пов’язаної з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, експортом і імпортом електронних сигарет та заправних контейнерів.

У пояснювальній записці зазначається, що через тютюнові вироби виникають неінфекційні захворювання, які спричиняють майже 84% усіх смертей в Україні. У Міністерстві охорони здоров’я України повідомляли, щороку 85 тис. українців помирають від хвороб, спричинених курінням.

!!Також читайте: Відкриття ринку землі: які документи потрібні для продажу землі і які податки сплачує продавець

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65