З пропозицією замінити понятих відеофіксацією слідчих дій виступили народні депутати, та відповідно внесли до Верховної Ради законопроект №6454-1 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо дотримання розумних строків кримінального провадження)».

Народні депутати вважають, що це пришвидшить процес досудового провадження.

Відповідно до положень законопроекту, в статті 223 КПК України пропонується встановити (нова редакція ч.7):

Слідчий, прокурор зобов’язаний здійснювати безперервний аудіо- та відеозапис ходу пред’явлення особи, трупа чи речі для впізнання, огляду трупа, в тому числі пов’язаного з ексгумацією, слідчого експерименту, освідування особи. Поняті можуть бути запрошені для участі в процесуальних діях, якщо слідчий, прокурор вважатиме це за доцільне.

Крім того автори ініціативи пропонують встановити:

  • неприбуття одного чи кількох захисників обвинуваченого не перешкоджає судовому розгляду, якщо в судове засідання з’явився хоча б один захисник цього обвинуваченого,
  • право залучити іншого захисника, якщо під час судового провадження захисник (захисники) підозрюваного, обвинуваченого не з’явився (не з’явились) без поважної причини у судове засідання,
  • обов’язок розглянути питання про відвід не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви,
  • та заборонити заявлення відводу судді, який одноособово вирішує заяву про відвід (самовідвід), з підстав, передбачених пунктом 4 частини першої статті 75 цього Кодексу.

Також проектом пропонується визначити, що у рамках дослідження документів, подаються не протоколи слідчих дій, а відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин кримінального провадження.

Вони можуть бути викладені чи посвідчені в протоколах слідчих (розшукових) дій та інших долучених до матеріалів кримінального провадження документах. Вони повинні бути оголошені стороною, яка наполягає на їх дослідженні в судовому засіданні, а також пред’явлені для ознайомлення учасникам судового провадження. Відповідні відомості можуть бути оголошені та пред’явлені для ознайомлення за ініціативою суду.

!!Також читайте: Чи може поліцейський тримати в руках прилад TruCAM? Водіям на замітку!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65