Світова тенденція боротьби з пластиковими пакетами, передбачена Директивою ЄС 2015/720 від 25 квітня 2015 року «Про обмеження використання тонких пластикових пакетів», нарешті дісталась України та знайшла своє відображення в законі “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”, який в тій  чи інакшій редакції вже не вперше пробує прийняти Верховна рада.

Звісно ж  всі розуміють, якої шкоди довкіллю надають пластикові пакети і який термін розпаду їх в природі. І хоча світ та країни ЄС «оголосив війну» пластику та пакетам вже давно, Україна тільки вчиться серйозно ставитись до цієї проблеми. Чому ж пакети є такими небезпечними? За статистикою у світі за рік виробляється близько 5 трильйонів пластикових пакетів, при чому із них використовується щосекунди близько 160 тисяч штук. Термін розпаду одного пакетика сягає від 100 років до кількох сотень років, що завдає  надзвичайної шкоди довкіллю!

Про що ж іде мова? Законопроект №2051-1 забороняє розповсюдження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. При цьому заборона стосується надтонких пластикових пакетів зі стінками товщиною менше ніж 15 мікрометрів, тонких пластикових пакетів товщиною від 15 до 50 мікрометрів, оксорозкладних пластикових пакетів. Введення в дію закону планується, через дев’ять місяців з дня опублікування. Контроль за дотриманням впроваджених обмежень буде здійснювати Держпродспоживслужба. Передбачені і штрафи за порушення – від 1700 до 34000 грн.

Важливо! Така заборона не стосується біорозкладних пластикових пакетів та надтонких пластикових пакетів шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинне пакування.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, підлягають вилученню з обігу.

До речі, Законом в тому числі забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.

Законопроект передбачає, що всі надтонкі пластикові пакети будуть повністю заборонені з 1 січня 2023 року.

Почнімо з себе! Є альтернатива: папір, тканина, вторсировина, біоматеріали швидкого розпаду.

Бережімо довкілля – воно знадобиться нашим нащадкам!

Матеріали підготувала Юлія Ковальська,

Лідер економіки України,

Голова ГО «Експертиза законопроектів  Ковальської»,

Керуючий партнер ТОВ «Ковальська та партнери»

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65