Президент України підписав Закон № 1349-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості», який Парламент підтримав 19 березня 2021 року. Законопроект зареєстровано за №4241 від 21.10.2020.

Документ покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів.

!!Раніше ми писали про цей законопроект: Покарання колекторів за незаконний тиск на боржників

Підписаний Президентом Закон запроваджує чіткі правила поведінки як для кредиторів, так і для колекторів під час врегулювання проблемної заборгованості.

Документ встановлює вимоги до кредитодавців і колекторських компаній, зокрема:

– дотримуватися етичної поведінки з боржником;

– інформувати його у разі залучення колекторської компанії або відступлення права вимоги новому кредитору;

– укладати договори лише з компаніями, включеними до реєстру колекторських компаній, який веде НБУ;

– контролювати дії залучених колекторських компаній. За недотримання цих вимог передбачені штрафи.

Згідно із Законом перед укладенням договору про споживчий кредит кредитодавець має проінформувати споживача про можливість залучення колекторської компанії у разі непогашення заборгованості вчасно. У договорі про споживчий кредит має вказуватися право споживача звертатися до Нацбанку у разі порушення законодавства у сфері споживчого кредитування.

Документ також встановлює вимоги до взаємодії зі споживачем (або його представником) під час врегулювання простроченої заборгованості. Зокрема, під час першого спілкування кредитор або колекторська компанія повинні повідомити своє найменування, ім’я та прізвище представника, правову підставу для звернення та розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача – також надати відповідні документи протягом семи робочих днів.

НБУ отримує повноваження контролювати додержання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

!!Також читайте: Нові правила етичної поведінки для колекторів та чітке регулювання їхньої діяльності: коментар Нацбанку щодо прийнятого закону!

Comments (1)

  1. Pingback: Рада прийняла ряд законів щодо реструктуризації валютних кредитів

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65