У грудні 2019 міністр юстиції Денис Малюська заявив, що епоха рейдерства в Україні завершена і що бізнесу, який заробляє кошти, займаючись рейдерством, більше не існує. Але ж ні, карантин оживив рейдерів. Мін’юст регулярно звітує про нові випадки рейдерських атак.

Звісно, кожен власник та CEO компанії завжди сподівається на те, що його така участь мине. На практиці виходить ситуація, коли лише підготовлена як до внутрішніх, так і зовнішніх викликів компанія здатна з честю та без особливих втрат пережити скрутні часи.

Безумовно, ідеального рецепту у боротьбі з рейдерством не існує. До того ж, усі кроки та дії є відомими та загальнодоступними. Водночас, виявляється, що навіть дуже відоме і загальнодоступне далеко не завжди є імплементованим на практиці. У багатьох випадках запобігти рейдерству значно легше та дешевше, аніж повернути вже захоплене майно або товариство.

!ТОП- 5 ПОРАД ЮРИСТІВ ДЛЯ CEO ТА ВЛАСНИКІВ КОМПАНІЙ.

У період карантину варто контролювати не лише наявність прибутку і збитків. Варто слідкувати й за відомостями у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за допомогою сервісу SMS-Маяк, який повідомляє власників про зміни в статусі їх нерухомості та бізнесу. Слід звернути увагу, що перехід права власності на нерухоме майно, будь-які обтяження такого майна підлягають державній реєстрації у названому реєстрі, а відтак власник буде обізнаний про всі реєстраційні дії, які вчиняються щодо нерухомого майна, та зможе вчасно відреагувати.

У  разі наявності обґрунтованих та конкретних побоювань власник має право звернутись до державного реєстратора із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій щодо нерухомого майна. Відповідно до регламентованої процедури, така заява не дозволяє вчинити будь-які реєстраційні дії щодо нерухомого майна на строк до 10 робочих днів. Також із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій слід звернутись до нотаріуса та долучити до останньої підтвердження наявності у власника права власності на майно (у разі якщо таке право не зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно).

Рекомендуємо відслідковувати відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Суттєва кількість випадків рейдерства відбувається саме шляхом складення підроблених статутних документів, протоколів загальних зборів та внесення змін до відомостей, що містяться в зазначеному реєстрі.

Досягнення рейдером своєї мети значно спрощується, якщо останній обізнаний про положення статуту товариства, протоколів загальних зборів, знає як виглядають підписи учасників, директора, їх персональні дані, печатка товариства тощо. У разі відсутності представника роботодавця та працівників у будівлі або приміщеннях товариства на час карантину я не рекомендую залишати установчі документів без нагляду. Тому їх слід передати відповідальному працівнику на зберігання, що істотно ускладнить недобросовісним особам спроби захоплення підприємства або його майна.

Не слід нехтувати і надбанням сучасних технологій. Зокрема, можна придбати мобільні сигналізаційні пристрої, які фіксують рух у будівлі або приміщеннях та негайно повідомляють про це відповідальних осіб, а тому власник зможе оперативно відреагувати на будь-які протиправні дії із силового захоплення нерухомого майна.

!!Також, Ви можете подивитись поради для бізнесу у цих відео:

та

Comments (3)

  1. Pingback: ПРИВАТНІ ТЮРМИ: ДЖОНУ ГРІШЕМУ І НЕ СНИЛОСЬ | Ковальська та партнери

  2. Pingback: COVID-19 ДІДЖИТАЛІЗУЄ СВІТ. МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК «ДІЯ» В ДІЇ. | Ковальська та партнери

  3. Pingback: Судовий аналіз карантинних пільг | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65