Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №2655 “Про хмарні послуги”. Він віддає пріоритет технологіям хмарних обчислень перед серверними у використанні державних ресурсів.

Фактично, цей документ переводить українські державні структури з “залізною” епохи в цифрову, завдяки впровадженню новітніх технологій.

Законопроект розроблено Міністерством та Комітетом цифрової трансформації.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив – “Ми пропонуємо запровадити принцип Cloud First. Це дозволить знизити ризики корупції на закупівлі обладнання, зменшити витрати з бюджету та прискорити впровадження інновацій в органах влади, освіти, науки та інших сферах життя».

Сам законопроект № 2655 визначає правила, за якими держоргани, місцева влада і держпідприємства зможуть користуватися хмарними послугами. Також документ вводить в дію перелік постачальників хмарних послуг, який пропонується вести Кабінету міністрів. Встановлювати вимоги яким повинні відповідати постачальники кожного виду хмарних і супутніх послуг для включення в перелік буде Кабмін.

Законопроект пропонує:

  • дати визначення “хмарних обчислень”, “хмарних послуг», «постачальника хмарних послуг», «користувача хмарних послуг», «хмарних ресурсів», а також «центру обробки даних (ЦОД) »;
  • ввести в термінологію українського законодавства визначення і перелік хмарних послуг, способи їх надання, встановити вимоги до постачальників хмарних послуг для публічних замовників;
  • встановити правові засади надання хмарних послуг;
  • визначити особливості надання та споживання хмарних послуг держорганами, органами місцевого самоврядування, а також особливості обробки персональних даних і захисту інформації при наданні хмарних послуг.

До хмарних послуг законопроект відносить: інфраструктура як послуга (IaaS), платформа як послуга (PaaS), програмне забезпечення як послуга (SaaS) і безпеку як послуга (SECaaS), а також інші послуги, що відповідають визначенню хмарних послуг.

«У разі хоча б часткової реалізації стратегії Cloud First (Приблизно 50% потреб в ІТ сфері буде задовольнятися за рахунок хмарних послуг, а не капітальних інвестицій), сукупна економія може досягти 40 млрд грн за період 2020-2024 роки », – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

!!Також читайте: ID-14 в дії: комплексна послуга для підлітків

Comments (1)

  1. Pingback: Дозволене перевищення швидкості планують збільшити: законопроект №3744 | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65