Збори суддів Конституційного Суду України призначено на понеділок, 2 листопада. Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
“У Конституційному Суді України в понеділок, 2 листопада об 11 годині, відбудуться збори суддів Конституційного Суду України”, – ідеться у повідомленні.
Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року на сайті КСУ було опубліковане рішення суду, згідно якого суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.
У Трансперенсі Інтернешнл Україна прокоментували дане судове рішення, та зазначили, що воно приведе до низки критичних змін — загрози безвізу, не отримання потрібного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду та нівелювання антикорупційної реформи.
На виконання даного рішення суду НАЗК закрило доступ до реєстру декларацій.
У листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної зазначалося, що в ЄС вважають рішення КСУ підставою для тимчасового призупинення безвізу.
Водночас Ольга Стефанішина прокоментувала, що позбавити українців безвізу з ЄС через рішення КСУ не вдасться.
29 жовтня на позачерговому засіданні Кабміну ухвалено рішення щодо розблокування роботи НАЗК.
Також, 29 жовтня Володимир Зеленський оголосив про скликання термінового закритого засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці й обороні країни.
На засіданні РНБО Президент України Володимир Зеленський дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроект, який сам Президент України вніс до Верховної Ради України як невідкладний законопроект “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства” від 29.10.2020 №4288.
Згідно з цим законопроектом, Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів.
Окрім цього, Глава держави пропонує припинити повноваження складу Конституційного Суду України, діючого на момент прийняття даного рішення, та оголосити новий набір суддів.
Президент також пропонує повернути редакцію закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу, які діяли до рішення КСУ.
!!Також читайте: Кабмін схвалив законопроект щодо посилення соціального захисту осіб похилого віку