Підприємці, які вирішили перейти на сплату єдиного податку з III кварталу 2020 року, не пізніше ніж 15 червня мають подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (завантажити) та розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.
Підприємці, які знаходяться на загальній системі можуть перейти на спрощену систему, при дотриманні наступних умов:
1) відсутній податковий борг на день подання заяви (пп. 291.5.8 ст. 291 ПКУ). Утім не вважаються податковим боргом суми узгоджених податкових зобов’язань, термін сплати яких не настав;
2) якщо протягом календарного року, що передує періодові переходу на єдиний податок, було дотримання вимог п. 291.4 ст. 291 ПКУ, тобто умов праці залежно від обраної групи (пп. 298.1.4 ст. 298 ПКУ).
Нагадаємо, що ставки єдиного податку для спрощенців 1-ї та 2-ї групи затверджуються рішеннями місцевих рад залежно від видів діяльності. Проте для 1-ї групи вони не можуть перевищувати 10% розміру прожиткового мінімуму (ПМ) для працездатних осіб, установленого на 1 січня звітного року, а для 2-ї групи – 20% мінімальної заробітної плати (МЗП), установленої на 1 січня звітного року (ст. 293 ПКУ).
Отже, максимальні ставки єдиного податку становлять:
– для 1-ї групи – 210,20 грн;
– для 2-ї групи – 944,60 грн.
Ставки податку для 3-ї групи не змінилися (5% або 3% + ПДВ). На них не впливають ні розміри МЗП та ПМ, ні рішення місцевих рад.
Залишилася незмінною й ставка єдиного податку з доходу, отриманого з порушенням умов застосування спрощеної системи – 15%. Вона застосовується до:
– суми перевищення дозволеного обсягу доходу для обраної групи;
– доходу єдинників 1-ї та 2-ї групи від виду діяльності, не зазначеного в реєстрі єдинників або забороненого для цієї групи;
– доходу, отриманого під час застосування негрошових форм розрахунків;
– доходу, отриманого від забороненого для єдинників виду діяльності.
!!Також читайте: з 1 червня 2020 року починають діяти нові форми реєстраційних заяв: 9 замість 24-х!