2 червня відбулася онлайн конференція, на якій було обговорено стан імплементації українського законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів до європейських норм відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.
Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Держпродспоживслужби, делегації Європейського Союзу в Україні, проекту «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».
За словами заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Глущенко Україна має адаптувати до національного законодавства майже три сотні актів ЄС за такими напрямами, як безпечність харчових продуктів та кормів, здоров’я і благополуччя тварин, здоров’я рослин, державний контроль у зазначених сферах тощо. «Наразі нами виконано 52% таких завдань. Водночас очікується, що значна частина зобов’язань у сфері СФЗ, які у нас залишилися, буде виконана у поточному році», – зазначив Сергій Глущенко.
Крім того у Верховній Раді зареєстровано проект Закону «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», яким передбачено наближення законодавства до актів ЄС і впровадження в Україні світових стандартів у сфері здоров’я і благополуччя тварин (враховано вимоги 10 актів законодавства Європейського Союзу), а також підготовлені законопроекти «Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами», «Про захист рослин», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів». Зазначені законопроекти планується внести до Верховної Ради України у найближчі тижні.
Учасники заходу також узгодили терміни імплементації інструкцій щодо профілактики та боротьби з різними хворобами тварин.
Сподіваємось, що наближення українського законодавства у цій сфері до європейських норм, значно підвищить якість харчових продуктів на внутрішньому ринку та витисне непорядних виробників/імпортерів харчових продуктів. Адже хіба не підвищення якості та рівня життя всіх громадян держави є головною метою керівництва країни?
!!Також читайте: Закон про податкові пільги на період карантину підписано!