13 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект № 3279-д про зміни до держбюджету, який уточнює порядок виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Тепер її нададуть роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Юристи KOVALSKA group вважають позитивними зміни, внесені у порядок отримання виплати по безробіттю. На їх думку, Закон значно розширив коло роботодавців, які зможуть звернутися по допомогу.

«Замість умови про відсутність боргів по зарплаті та ЄСВ за останні 5 років, від роботодавців вимагатимуть сплати ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності», — пояснюють юристи.

Також Законом уточнено частину 2 ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», відповідно до якої в абзаці першому слова «роботодавець має право звернутися» замінюється словами «роботодавець звертається».

«Тепер звернення роботодавця до територіального центру зайнятості для отримання грошової допомоги у зв’язку з частковим безробіттям – це не право, а  його обов’язок. Тож працівники зможуть сміливо спонукати своїх роботодавців до відповідних дій», —  зазначили юристи KOVALSKA group.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65