1 лютого 2021р. Міністерство фінансів України на своєму офіційному веб-сайті оприлюднило проекту наказу «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності».
Проект наказу розроблений на виконання на виконання частини двадцять четвертої статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та пункту 4 Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»
З 28 квітня 2020 року відповідно до п.4 розділу X Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» юридичні особи зобов’язані повідомляти про своїх кінцевих бенефіціарів. Але така інформація мала б подаватися до ЄДР тільки разом з формою структури власності. Протягом трьох місяців з дня набрання чинності наказом про затвердження форми та змісту структури власності всі юридичні особи мають подати/уточнити/оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників.
Ще 27 липня 2020 року Мінфін повідомляв, що відбулася робоча нарада з питань затвердження форми та змісту структури власності юридичних осіб.
І лише 1 лютого 2021 року з’явився текст проекту наказу Міністерства фінансів «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» (завантажити).
!!Важливо зазначити, що станом на 1 лютого 2021р. у юридичних осіб ще не має обов’язку подавати відомості до ЄДР, оскільки наказ він має пройти всі стадії реєстрації та офіційного опублікування і тільки після цього набере чинності та дасть старт компанії з оновлення інформації про власників в ЄДР (реєстрації кінцевих бенефіціарів).
Подати інформацію про бенефіціарів та структуру власності можна трьома способами відповідно до ст. 14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»:
- у паперовій формі особисто (через ЦНПАи або суб’єкта держреєстрації) або через представника/підписанта за ЄДР;
- у паперовій формі поштовим відправленням (справжність підпису заявника на реєстраційній заяві засвідчується нотаріально);
- в електронній формі.
Необхідно зазначити, що Мінфін розробив тільки Положення про структуру власності та буде опубліковувати зразки її схематичного зображення на своєму сайті. Тобто кожна юридична особа буде самостійно розробляти свою структуру на підставі цих зразків. При цьому у проекті Положення зазначені обов’язкові дані структури:
- повна інформація щодо всіх бенефіціарів,
- опис здійснення вирішального впливу на підприємство.
!!Також читайте: Увага! Для підприємств та ФОП посилено відповідальність за відсутність масок у працівників та клієнтів