Держстат сформував реєстр юридичних осіб – роботодавців, які зобов’язані подати нову форму статистичної звітності №3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці» та затвердив форму такого звіту наказом від 21.07.2020 р. №222

Завантажити затверджену форму звіту №3-борг

Цікаво! В реєстр попали навіть ті підприємства, які не мають боргу!

Вперше підприємства подають такий звіт за січень 2021. Термін звітування – не пізніше 7-го числа кожного місяця до територіальному органу Держстату.

Зверніть увагу, що у 2021 році повинні звітуватись роботодавці включені до реєстру не залежно від наявності чи відсутності боргів по заробітній платі.

Бухгалтерам на замітку!

Варто перевірити наявність свого підприємства у реєстрі за посиланням: https://ess.ukrstat.gov.ua/

Є і офіційні роз’яснення щодо заповнення та подачі самого звіту і про яку саме заборгованість іде мова. З роз’ясненням ви можете ознайомитись тут

Заборгованість із виплати заробітної плати (рядок 2010 ф.№3-борг (місячна) – це сума своєчасно невиплаченої заробітної плати всім категоріям працівників, а саме: штатним працівникам, особам, які не перебувають в обліковому складі підприємства, установи, організації – сумісникам і працюючим за договорами, звільненим працівникам, поновленим на посаді за рішенням суду та іншим особам, яким було здійснено нарахування з оплати праці та з якими не здійснено своєчасні розрахунки.

Заборгованою вважається сума, яка включає всі нарахування в грошовій і натуральній формі з фонду оплати праці, за винятком обов’язкових для всіх працівників відрахувань із заробітної плати (податок на доходи фізичних осіб, військовий збір і т.і.), строк виплати якої минув до кінця місяця, у якому вона повинна бути виплачена.

Депонована заробітна плата (зарплата, яка своєчасно не отримана з вини працівника) заборгованою не вважається.

Заборгованість із виплат працівникам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (рядок 2040 ф.№3-борг (місячна) – це сума своєчасно невиплачених коштів з нарахувань підприємства, установи, організації з оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, а також із нарахувань Фонду соціального страхування (уключаючи непрацездатність, пов’язану з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, яке спричинило втрату працездатності, вагітністю та пологами).

Завантажити затверджену форму звіту №3-борг

А як же правильно заповнити цей звіт? Про це ви можете прочитати у роз’ясненні Держстату від 12.08.2020 р. №19.1.2-12/23-20 (завантажити)

Не знали – не чули – забули – не подали! Що робити?

ст. 186-3 КпАП – визначає адміністративну відповідальність. Отже, перше порушення протягом року – від 10 до 15 н.м.д.г. (від 170 до 255 грн), повторне – від 15 до 25 н.м.д.г. (від 255 до 425 грн)

!!Також читайте: Реформування прожиткового мінімуму: Уряд підтримав запровадження нової методології обчислення прожиткового мінімуму

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65