У зв’язку з дією карантинних обмежень в Україні, Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни і до порядку видачі листків непрацездатності, а також встановило порядок видачі лікарняних листків особам, що знаходяться на самоізоляції та обсервації.

Отже, Наказом №963 від 27.04.2020 року МОЗ внесло зміни до Інструкції №455 від 13.11.2001 р., зокрема щодо можливості дистанційного відкриття лікарняного листка. Цей наказ набрав чинності 15 травня 2020 року, його було опубліковано в Офіційному віснику України №37 від 15.05.2020 р.

Внесеними змінами передбачається, що на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацією та ліквідацією її спалахів та епідемій в Україні, відкриття листків непрацездатності може здійснюватися лікарем, що надає первинну медичну допомогу на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку або інтернет-телефонії з обов’язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого.

Водночас, на період тимчасового відсторонення від роботи осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення, які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями, у разі неможливості здійснення тимчасового переведення за згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб, листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом або лікуючим лікарем на підставі результатів досліджень лабораторних центрів Міністерства охорони здоров’я України.

Крім того, вищезазначеним Наказом №963 від 27.04.2020 року встановлюється і порядок видачі лікуючим лікарем листків непрацездатності особам, що знаходяться на самоізоляції та обсервації.

Так, на період перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях), у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року, крім хворих осіб, листок непрацездатності видається лікуючим лікарем на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. Відповідно зміни до Інструкції №455 набули чинності 15 травня.

!!Також читайте: Food-бізнес зможе працювати з дотриманням методичних рекомендацій!

А Ви вже ознайомились з рекомендаціями від МОЗ, які отримав бізнес? Про це ми розповідаємо у нашому новому відео.

Comments (1)

  1. Pingback: Гроші за самоізоляцію кожному? | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65