Законопроект №3275, який був прийнятий 30 березня, змінює правила надання допомоги по частковому безробіттю та вводить особливий вид допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого для боротьби з COVID-19. Ці зміни внесені в Закон про зайнятість населення. Закон доповнено новою статтею 47-1, що регулює виплату допомоги тим, кому на період карантину урізали ставку.
Служба зайнятості виплачує допомогу особі, яка втратила частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва, що було викликане запровадженим карантином, виключно за зверненням від роботодавця.
Сума допомоги надається малому та середньому бізнесу за період карантину. Роботодавець не може претендувати на ці суми, якщо заборгував виплату зарплати та оплату ЄСВ за попередні 5 років.
Роботодавець може звернутися в службу зайнятості за отриманням коштів для виплати допомоги протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.
Для отримання допомоги по частковому безробіттю роботодавець вправі звернутися у службу зайнятості за місцем його реєстрації як платника єдиного внеску, подавши такі документи:
– заяву в довільній формі;
– копію наказу з датою початку скорочення виробництва та переліком заходів по боротьбі з COVID-19;
– відомості про працівників (ПІБ, ІПН або серія та номер паспорту), що претендують на допомогу по частковому безробіттю;
– довідку про відсутність заборгованості по зарплаті та ЄСВ.
Протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем необхідних документів, служба зайнятості приймає рішення про надання такої допомоги.
Усі застраховані особи, з якими роботодавець оформив трудові відносини (крім пенсіонерів), мають право на допомогу.
Допомога встановлюється за кожну скорочену годину із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу), встановленої працівнику відповідного розряду.
Розмір такої допомоги не може перевищувати розміру однієї мінімальної заробітної плати, яка на сьогоднішній день становить 4 723 грн.
Роботодавець виплачує таку допомогу працівнику, з першого дня скорочення тривалості робочого часу за рахунок коштів отриманих від служби зайнятості в межах строку зупинення (скорочення) виробництва, але не більше терміну карантину.
Якщо роботодавець порушив гарантії зайнятості осіб, яким виплачується допомога, то кошти отримані від служба зайнятості в якості допомоги, підлягають поверненню.