В Україні дозволили продаж ліків через інтернет. З 14.10.2020 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про лікарські засоби» щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами» від 17.09.2020 р. № 904-IX, який на законодавчому рівні врегульовує дистанційну торгівлю ліками. Сам документ було ухвалено Верховною Радою 17 вересня.

Він вводиться в дію через три місяці й дозволить суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами:

  • здійснювати електронну роздрібну торгівлю такими засобами (за винятком окремих категорій ліків);
  • організовувати та здійснювати доставку ліків кінцевим споживачам, серед іншого із залученням третіх осіб на договірних засадах.

Також, документ встановлює перелік основних вимог до дистанційної торгівлі ліками для аптечних закладів, вимог до зберігання, відпуску та їхнього транспортування.

Зазначається, що продавець має право доставляти ліки споживачеві власною кур’єрською службою або залучати на договірних засадах кур’єрські служби доставки, операторів поштового зв’язку, які повинні дотримуватися умов зберігання медикаментів.

У таких ситуаціях відповідальність перед споживачем за збереження якості лікарського засобу та дотримання визначених виробником умов його зберігання несе компанія-продавець, яка здійснює електронну роздрібну торгівлю.

Окрім цього, в Офісі президента наголосили, що цей закон гармонізує чинне законодавство України у сфері дистанційної торгівлі ліками із законодавством Європейського Союзу. В ОП сподіваються, що таким чином, ліки стануть доступнішими для українців.

!!Також читайте: Бюро економічної безпеки: як створення нового правоохоронного органу впливатиме на бізнес?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65