16 листопада у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4313-д «Про внесення змін Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг та лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами — платниками єдиного податку».

Законопроектом пропонується внести зміни до ПКУ в частині звільнення від обов’язку використання РРО та/або програмного РРО визначеної категорії платників єдиного податку, пом’якшення відповідальності за порушення, пов’язані із застосуванням програмних РРО операцій та покращення умов застосування програмних РРО для суб’єктів господарювання.

Так, пропонується зміни до ПКУ та інших законодавчих актів України, якими передбачається:

1) перенести строки набрання чинності нормами щодо застосування РРО та/або програмних РРО для платників єдиного податку другої — четвертої груп (фізичним особам — підприємцям), крім тих, які здійснюють «ризикові» види діяльності з 01.04. 2021 р. на 01.01. 2022 р.;

2) у разі добровільного встановлення та початку застосування РРО та/або програмних РРО платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), які не мають обов’язку їх застосовувати з 01.01. 2021 р. надати право таким платникам на отримання одноразової грошової допомоги з бюджету;

3) внести зміни до ПКУ та інших законодавчих актів України щодо лібералізації застосування РРО фізичними особами — платниками єдиного податку, якими передбачається:

  • збільшення розміру загальної площі, дозволеної для надання в оренду на спрощені системі оподаткування;
  • розширення переліку побутових послуг населенню, які надаються платниками єдиного податку;
  • звільнення від застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій платників єдиного податку другої групи за критеріями місця здійснення діяльності та/або розміру загальної площі торгового об’єкту;
  • пом’якшення відповідальності суб’єктів господарювання за порушення порядку застосування РРО, включаючи звільнення від відповідальності суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат різниці суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу, звільнення від штрафу пов’язаного із створенням та зберіганням інформації на контрольній стрічці і за неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО.

А от стосовно законопроекту №4313, то тут Податковий комітет Верховної Ради рекомендував прийняти за основу та в цілому законопроект №4313, який передбачає перенесення термінів набрання чинності норм щодо застосування РРО (касових апаратів).

Сам законопроект, зокрема, передбачає:

  • перенесення до 1 січня 2022 року введення положень щодо обов’язкового застосування РРО суб’єктами господарювання, які мають застосовувати РРО з 1 січня 2021 року;
  • перенесення до 1 січня 2022 року введення положень щодо РРО суб’єктами господарювання, які мають застосовувати РРО з 1 квітня 2021 року;
  • перенесення до 1 січня 2022 запровадження спеціального порядку розгляду скарг покупців та компенсації частини штрафних санкцій “кешбек”.

“Під час доопрацювання законопроекту були враховані пропозиції та зауваження народних депутатів, які надійшли до Комітету щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-платниками єдиного податку”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, комітет запропонував перенести строки набрання чинності нормами щодо застосування РРО або програмних РРО для платників єдиного податку другої – четвертої груп (ФОПів), окрім тих, які здійснюють “ризикові” види діяльності: з 1 квітня 2021 року на 1 січня 2022 року.

А у випадку добровільного встановлення та початку застосування РРО та/або програмних РРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп, які не мають обов’язку їх застосовувати з 1 січня 2021 року, пропонують надати право таким платникам на отримання одноразової грошової допомоги з бюджету.

!!Також читайте: Перевірки бізнесу: мораторій на перевірки бізнесу можуть скасувати!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65