В офіційному виданні верховної ради «Голос України» опубліковано Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації по колу платників» №592-IX (законопроект №2166), який Верховна Рада ухвалила 13 травня 2020 року.
Закон набирає чинності з 1 січня 2021, крім пункту 5 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 3 червня.
Цей Закон передбачає звільнення від сплати ЄСВ самозайнятих осіб, що здійснюють професійну діяльність (особи, які займаються науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою діяльністю, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю), у разі їх одночасної реєстрації як фізичної особи — підприємця.
У такому випадку особа буде самостійно вибирати, платити ЄСВ як фізособа-підприємець або як самозайнята особа.
Крім того доповнено перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, особами, які провадять незалежну професійну діяльність якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Такі особи зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Також, з 3 червня можна списати нараховані несплачені за станом на день набрання чинності Закону суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, за період з 1 січня 2017 року до дня вступу в силу Закону №592-IX, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів звітності.
!!Також читайте Закон про податкові пільги на період карантину підписано!
Pingback: Карантин vs бізнес: Рада звільнила підприємців від штрафів за кредитами на час карантину! | Ковальська та партнери
Pingback: ФОПів можуть звільнити від сплати ЄСВ за червень 2020 р.: законопроект № 3824 | Ковальська та партнери