Перш за все, якщо Ви потрапили в ДТП, у жодному випадку не залишайте місця події!

Згідно із ст. 122-4 КУпАП – залишення місця дорожньо-транспортної пригоди тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

Якщо є потерпілі – викличте «швидку» (103). Якщо можливості викликати «швидку» немає, згідно п. 2.10 Правил, потрібно відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо, зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки (фото або відео), потім повернутися на місце пригоди.

Увімкніть аварійний сигнал, встановіть знак аварійної зупинки. Не рухайте транспортний засіб – він має залишатись на тому ж місці, де сталась аварія, це полегшить роботу по з’ясуванню обставин і причин ДТП.

Викличте «поліцію» (102) та повідомте про ДТП, вказавши місце аварії.

Знайдіть очевидців аварії, заручіться їхніми свідченнями та запишіть їх контакти. Ваші пасажири – це також свідки, в них теж повинні відібрати пояснення.

Зателефонуйте у свою страхову компанію та повідомте про ДТП. Якщо учасниками ДТП є декілька транспортних засобів – прослідкуйте, щоб вони також звернулись до своїх страховиків. Якщо представник страхової компанії не приїде на місце ДТП, водію необхідно протягом 3 робочих днів з дня аварії письмово повідомити свою страхову компанію про настання страхового випадку.

Із різних ракурсів зафіксуйте (зніміть фото, відео) розташування дорожніх знаків і автомобілів після зіткнення, розмітку, стан дорожнього покриву. Не зайвим буде визначити, чи не встановлено поруч із місцем ДТП камер відеоспостереження, в об’єктиви яких міг потрапити такий інцидент.

Документи, які мають скласти поліцейські по ДТП – протокол про адміністративне порушення.

До протоколу додаються:

➖ схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський;

➖ пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності);

➖ показання технічних приладів (у разі їх наявності);

➖ показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності);

➖ інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

При складанні поліцейськими документів, наполягайте на детальному описі пошкоджень транспортних засобів, дорожнього покриття, навіть погоди, якщо вона може бути причиною аварії. Уважно ознайомтеся із протоколом, схемою ДТП і наданими поясненнями перед їх підписанням. Виявивши неточності наполягайте на внесенні змін або доповнень.

Не вживайте заспокійливих препаратів в складі яких є спирт, адже Вам можуть запропонувати пройти тест на алкоголь у крові. Якщо хтось з учасників аварії відмовляється проходити перевірку на алкоголь у крові, обов’язково вимагайте від поліції, щоб відмова була внесена до протоколу.

!!Також читайте: Ви заплатили податок за своє авто?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65