Експериментальний проект запроваджений Постановою Кабміну від 22 квітня 2020 року № 305 щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов в слідчих ізоляторах України.

!Про запровадження в установах пенітенціарної системи платних камер ми вже писали тут.

Згідно з Постановою реалізація експериментального проекту триватиме до 31 грудня 2021 року.

До 1 березня 2022 р. Мін’юст зобов’язаний подати до Кабінету Міністрів України звіт про результати реалізації експериментального проекту.

«Старт проекту відбувся на базі державної установи «Київський слідчий ізолятор» 8 травня 2020 р. та триватиме до 31 грудня 2021 р. За його результатами буде прийнято рішення про доцільність законодавчого закріплення платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту», зазначив Міністр юстиції Денис Малюська.

Сам міністр вважає, що наявність платних камер не порушує прав людини.

Експеримент запроваджується з метою виключення корупційної складової при розподілі ув’язнених по камерах та покращення умов тримання під вартою.

Заступник Міністра юстиції Олена Висоцька пояснила, що суть експерименту полягає в тому, щоб за фіксовану плату надавати ув’язненим місця у камерах з побутовими умовами, поліпшеними порівняно до тих, що зараз у звичайних камерах. Водночас після вироку суду перебування у поліпшених камерах не передбачається.

За словами Міністра юстиції, вартість розміщення у Києві залежить від строку, за який здійснюється оплата: 2 000 грн. за добу, 8 000 грн. за тиждень та 12 000 грн. за місяць. Наступного тижня буде забезпечено можливість оплати онлайн на сайті «Онлайн будинок юстиції».

Плату за такі послуги справлятимуть після написання заяви та перерахунку коштів на рахунок спеціального фонду слідчого ізолятора, який використовуватиметься для поліпшення умов у звичайних камерах: поточні ремонти приміщень, заміна сантехніки, електрики та інші подібні поліпшення.

«Цей проект носить експериментальний характер і має довести або заперечити життєздатність ідеї забезпечення нормальних умов перебування всім ув’язненим при обмеженому державному фінансуванні. Потрібно також наголосити, що у слідчих ізоляторах перебувають люди до вироку суду, а тому юридично їх вина не встановлена. Отже, як і будь-яка інша особа, ув’язнений зможе офіційно собі забезпечити більш комфорті умови існування, при цьому виключно за власним бажанням», зауважив Міністр юстиції.

!!Також читайте: зміни до КПК на період дії карантину чинні!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65