Великдень став днем введення в дію Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель».

Відповідно до п. 5 роз. X Закону процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону.

П. 6 роз. X Закону передбачено, що договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться у порядку та на умовах, встановлених до введення в дію цього Закону.

Якщо договір не припинив дію та зобов’язання, прийняті сторонами, не виконані, виконання таких зобов’язань має здійснюватися відповідно до умов договору та з дотриманням законодавства в цілому.

Нововведення:

1. запроваджено нові терміни: аномально низька ціна тендерної пропозиції, вартість життєвого циклу, електронний каталог, технічна специфікація до предмета закупівлі, спрощена закупівля, пропозиція спрощеної закупівлі та переможець спрощеної закупівлі;

2. визначено перелік категорій замовників (ч. 4 ст. 2);

3. передбачено, що замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку.

З 01.01.2022 організацією закупівель займатимуться виключно уповноважені особи, які, до 01.01.2022, повинні пройти відповідне тестування.

До 01.01.2022 передбачено можливість організації та проведення процедур закупівель тендерним комітетом.

Змінено порядок оскарження процедур закупівель:

– справляння плати за подання скарги здійснюватиметься через електронну систему закупівель;

– плата за подання скарги повертатиметься у разі її задоволення;

– розмір плати, порядок здійснення плати та її повернення суб’єкту оскарження визначається Кабміном;

– скарга не може бути відкликана, якщо вона внесена до реєстру скарг і щодо неї сформована реєстраційна картка;

– строк розгляду скарги становить 10 робочих днів з дати початку її розгляду, який може бути продовжено до 20 робочих днів;

– електронна система закупівель автоматично призупиняє початок електронного аукціону та не оприлюднює рішення замовника про відміну тендера чи визнання його таким, що не відбувся, відміну переговорної процедури закупівлі, договір про закупівлю і звіт про результати проведення закупівлі після подання суб’єктом оскарження скарги до органу оскарження;

– право на оскарження не обмежує права суб’єкта оскарження звернутись до суду без попереднього звернення до органу оскарження.

Встановлені нові додаткові підстави щодо:

✅ обов’язку прийняття замовником рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та відхилення тендерної пропозиції учасника або відмови в участі у переговорній процедурі закупівлі у разі, якщо:

– службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми.

– учасник процедури закупівлі є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель.

✅ права прийняти рішення щодо відмови учаснику в участі у процедурі закупівлі протягом 3-х років з дати дострокового розірвання такого договору, якщо учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, якщо це призвело до дострокового розірвання такого договору, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків.

Comments (1)

  1. Pingback: Прозора ініціатива міністра | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65