25 червня у Міністерстві фінансів відбулася зустріч з представниками бізнес-спільноти. На зустрічі Міністр фінансів Сергій Марченко, заступники Міністра Світлана Воробей та Юрій Драганчук, Директор Департаменту митної політики Олександр Москаленко дали відповіді на найбільш актуальні питання податкової та митної сфери, які хвилюють представників бізнес-асоціацій.

Сергій Марченко, відзначив нагальність питань, пов’язаних із податковою і митною тематикою, та запропонував сконцентрувати обговорення на тих діях, які Міністерство фінансів України безпосередньо має можливість вжити найближчим часом, а також питаннях, врегулювання яких потребує змін.

«Нам важливо напрацьовувати всі законодавчі зміни по податковому і митному напрямках спільно з представниками бізнес-середовища, адже ми зацікавлені в тому, щоб сумлінному бізнесу було комфортно працювати в нашій країні. Наше завдання – створити максимально комфортні умови для розвитку підприємництва, при цьому забезпечивши баланс між економічними інтересами бізнесу та держави» – зазначив Сергій Марченко.

Також під час зустрічі було презентовано Концепцію запровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств. Світлана Воробей пояснила, що сьогодні в Парламенті знаходяться законопроекти про запровадження податку на виведений капітал. Це важлива ініціатива, яка має переваги як для бізнесу, так і держави, але й несе ризики. Ключовим ризиком є значні втрати бюджету в перші роки його запровадження.

За попередніми оцінками, запровадження цієї моделі з 2021 року може призвести до прямих втрат бюджету щонайменше у короткостроковій перспективі з розрахунку у сумі близько 53 млрд. грн.

Водночас важливою є умова щодо дотримання фіскальної нейтральності зміни моделі оподаткування.

«Приймати модель податку на виведений капітал в чистому вигляді в умовах, в яких держава існує сьогодні, неможливо, – зауважила Світлана Воробей. – Тому ми пропонуємо запровадити спеціальний податок на прибуток підприємств для платників в межах окремих регіонів, в яких є незначні надходження цього податку».

За експертною оцінкою, сума втрат надходжень податку на прибуток підприємств від запровадження такої моделі оподаткування може скласти близько 1,0 млрд. гривень в перший рік запровадження, але з іншого боку це дасть додаткові стимули для розвитку бізнесу і не так сильно вплине на бюджет.

Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на прибуток підприємств» вже оприлюднено на сайті Мінфіну.

Ознайомитись з Концепцією.

Багато питань піднімалось і щодо ефективної роботи митниці та посилення заходів по запобіганню корупції.

«Планом заходів з підвищення ефективності роботи митниці, у тому числі, передбачено поступовий перехід митників на контрактну службу. Важлива не тільки професійна підготовка, але і доброчесність працівників. На сьогодні вже здійснено низку першочергових кроків для інституціонального відродження Держмитслужби. Зараз ми хочемо побачити результати роботи оновленої митниці, восени буде проведена атестація, а також ми отримаємо відгуки бізнесу, і тоді будемо говорити про підвищення базової зарплати та запровадження бонусної системи», – наголосив Юрій Драганчук.

За словами Сергія Марченко, Мінфін і надалі дотримуватиметься підходу щодо проведення зустрічей з бізнес-спільнотою, обговорюючи пріоритетні питання та ініціативи задля допомоги Міністерству отримувати актуальну інформацію про проблеми і пропозиції по їх вирішенню.

!! Також читайте: У Раді хочуть заборонити оренду або продаж нерухомості без ріелторів

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65