Чи потрібно платити за кредитами під час карантину, який оголосили форс-мажором, розповіли юристи юридично-консалтингової групи KOVALSKA.

Визнаючи карантин форс-мажорними обставинами, в парламенті сподівалися спростити вирішення спорів, пов’язаних із невиконанням зобов’язань. Однак, судячи з коментарів юристів, ситуація ще більше заплуталася і створила нові ризики як для громадян, так і для бізнесу.

Форс-мажор не звільняє від сплати відсотків, повернення кредиту згідно графіка і не дає автоматичної відстрочки, якщо це не обумовлено в договорі. Тобто навіть при наявності сертифіката ТПП про форс-мажор по конкретному кредитному договору (якщо інше в ньому не обумовлено),кредиторська заборгованість може бути витребувана, в т.ч. в судовому порядку.

Форс-мажор звільняє від відповідальності, але винятком є оперативно-господарські санкції, які можуть бути застосовані і без наявності вини (якщо інше не обумовлено договором). Мова йде про дострокове розірвання договору і вимогу повернути кредит у разі порушення умов, підвищення процентних ставок (тимчасово заборонили, але закон не вступив в силу і зворотної дії немає) і т.п .

Форс-мажор не звільняє від виплати боргу з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних.

У справах про звільнення від сплати кредиторської заборгованості, лише наявності факту карантину не досить. Вам доведеться довести, що виконати зобов’язання в строк завадив саме карантин.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65