Верховна рада на пленарному засіданні 1 грудня прийняла за основу та в цілому законопроект №4439-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій». За законопроект №4439-д в цілому проголосували 319 депутатів.
Ухваленим законопроектом визначено наступне:
- Визначати ліміти для ФОП-єдинників виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року:
- для 1 групи єдинників планують встановити, замість 1 000 000,00 грн., у розмірі 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Тобто, у разі, якщо з 1 січня 2021 року мінімальна зарплата буде 6000 грн, то граничний обсяг доходу для єдинників 1 групи становитиме 1002000 грн.;
- для 2 групи єдинників планують встановити граничний обсяг доходу 834 розміри мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року замість 5 000 000,00 грн.;
- для 3 групи планують встановити граничний обсяг доходу 1167 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року замість 7 000 000,00 грн.
- Виключити норми щодо застосування механізму кешбеку;
- Відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. З цього переліку виключили інтернет-торгівлю,роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), продаж автозапчастин.
- Сферами з істотними ризиками з 1 січня 2021 року будуть:
- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
- Скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО);
- Подовжити до 1 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО ПРРО під час проведення розрахункових операцій (тобто до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 Закону про РРО, застосовуватимуть в таких розмірах: 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше; 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення);
- Передбачили незастосування РРО (ПРРО) під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
- встановлення нового ліміту для обов’язкового застосування РРОФОПам замість 1 000 000 грн. буде 220 МЗП, (1 січня 2021 р. – 1 320 000 грн). Цей ліміт буде діяти з 1 січня 2021 року. До цього моменту діє ліміт в 1 000 000 грн.
Виходячи з вищевикладеного, Рада то перенесла обов’язкове застосування РРО для ФОПів на 2022 рік, але у 2021 році ФОПи 2-4 груп, які не провадять свою діяльність у сферах з істотними ризиками, а наприклад такі, що займаються продажем текстилю, автозапчастин та товарів (надання послуг) через Інтернет, будуть зобов’язані вести розрахунки через РРО у разі перевищення ліміту доходу у 220 МЗП (у 2021 році це буде 1 320 000 грн). При отриманні доходу до 220 МЗП у 2021 році РРО таким ФОПам буде не потрібен.
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім розділу I цього Закону, який набере чинності з 1 січня 2021 року. А до цього, чекаємо на підписання законопроекту Президентом.
!!Також читайте: Підтримка бізнесу: Президент вніс до Ради два законопроекти
Pingback: Підтримка людей та бізнесу під час карантину: Рада прийняла три законопроекти!!! – Ковальська та партнери
Pingback: РРО для ФОПів відтерміновано на рік: Президент підписав закон!