Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції» № 985-IX, який Верховна Рада ухвалила 5 листопада 2020 року. Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

Документ створює єдину державну інформаційну систему – Державний аграрний реєстр. Зазначається, що аграрний реєстр має спростити надання таргетованої державної підтримки для сільгоспвиробників. Він вестиметься за рахунок держбюджету з метою комплексного інтегрування відомостей про виробників сільгосппродукції, а також їхні майнові, земельні, екологічні, трудові, фінансово-кредитні та інші права.

Як повідомляють в Офісі президента, виробники сільгосппродукції  зможуть добровільно вносити до реєстру достовірні відомості про себе. Це спростить отримання сільгоспвиробниками бюджетної підтримки, автоматизує перевірку їхнього статусу, надасть можливість оцінки ефективності застосування заходів підтримки та інше. Також буде сформовано “єдиний кабінет аграрія”, через який з’явиться можливість отримувати державні сервіси та взаємодіяти з реєстрами та кадастрами.

Крім того, закон розширить коло потенційних одержувачів державної підтримки. Зокрема, йдеться про підприємста, які займаються аквакультурою, ведуть органічне виробництво, використовують зрошення, вирощують овочі, плоди та ягоди. Водночас стане можливою підтримка виробників, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

!!Також читайте: Зміна правил державної реєстрації підприємств та прав на нерухомість – законопроект №4338

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65