Вчора, 21 травня Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» № 466-IX (законопроект №1210), який Верховна Рада України прийняла 16 січня 2020. Закон відкриває шлях до проведення податкової реформи.

Також, Володимир Зеленський запропонував Кабінету Міністрів України спільно з представниками бізнес-асоціацій та експертами розробити законодавчі ініціативи з метою:

– впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень про обмеження, введені для запобігання ухиленню від оподаткування;

– визначення чітких і зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній;

– надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об’єктів оподаткування (з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням у світі COVID-19).

Також, Президент пропонує зменшити розмір штрафів за окремі незначні податкові правопорушення.

Крім того, Кабмін має забезпечити захист даних та інформації, одержаних органами контролю за звітністю резидентів України щодо доходів, зокрема, отриманих з джерел за межами України, а також даних, отриманих від компетентних органів іноземних держав відповідно до закону. Має бути розглянуто питання про встановлення кримінальної відповідальності за незаконне розголошення таких даних та інформації.

Також, Гарант звернувся до Кабміну з пропозицією розробити та внести до Верховної Ради законопроект про одноразове декларування.

Цей Закон передбачає низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, її узгодження зі світовими стандартами:

  1. Документ запроваджує міжнародні стандарти податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементації положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).
  2. Передбачені документом зміни забезпечують необхідні умови для реформування Державної податкової служби і відкривають можливість для перетворення її структури у відповідності з концепцією єдиного юридичної особи.
  3. Закон вдосконалює систему адміністрування податків і розширює можливості онлайн-сервісів для платників. Тепер платник, який подає звітність в електронному вигляді або пройшов електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів в електронному вигляді.

!!Також читайте: «Антиколомойський» закон про банки: рух до Європи чи розбірки між олігархами?

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65