З 1 вересня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України про часткове призупинення дії безвізового режиму між Україною і Білоруссю, ухвалене 13 травня 2020 року. Згідно з рішенням уряду, в’їзд громадян України в Республіку Білорусь буде здійснюватися тільки за закордонними паспортами.

Для того щоб потрапити на територію Білорусі, громадянам України знадобиться закордонний паспорт. Відповідна постанова Кабміну України (КМУ) “Про часткове призупинення дії угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян” набула чинності сьогодні, 1 вересня, повідомляє сайт КМУ.

У ДПСУ переконані, що новий порядок виїзду дозволить поліпшити захист українських громадян. Також прикордонники прогнозують суттєве зменшення часу проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами.

Як в’їхати до Україну з Білорусі

Громадяни України, які проживають на території Білорусі, можуть оформити закордонні паспорти в українському посольстві в Мінську або консульстві в Бресті. Зазначені установи забезпечені всім належним обладнанням для обробки паспортних клопотань громадян України.

“Однак громадян України, які після 1 вересня 2020 року перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, при поверненні в Україну прикордонники безперешкодно пропускатимуть і за внутрішніми паспортами”, – запевнили в Держприкордонслужбі.

Що робити жителям прикордонних районів

Громадяни України – жителі прикордонних районів України зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок до Білорусі в місцевих пунктах пропуску за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Білорусі (від 12 грудня 1998 року) про порядок перетину білорусько-українського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах.

Ситуація в Білорусі

Раніше у вітчизняному МЗС закликали громадян України не їздити до Білорусі через складну суспільно-політичну ситуацію там.

“Громадянам, які вже знаходяться на території Білорусі, проявляти підвищену увагу і обережність, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях і акціях протесту, стежити за новинами і рекомендаціями місцевих органів влади”, – сказав глава відомства Дмитро Кулеба.

Громадян Республіки Білорусь зміни режиму поїздок не торкнулися.

!!Також читайте: з 1 вересня банки зобов’язані чітко інформувати клієнтів про суми коштів на поточному рахунку та окремо про розмір кредитного ліміту його картки!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65