Верховна Рада прийняла в цілому проект закону щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів №2284. За відповідне рішення проголосували 285 нардепів. Про це повідомляється на сайті ВР.

Ринок чекав на ухвалення цього закону протягом 10 років. Крім розбудови фінансової інфраструктури, він також створить умови для європейських правил гри.

За словами голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, ухвалення закону забезпечить:

  • комплексне врегулювання відносин на ринках похідних цінних паперів та деривативних контрактів;
  • єдині підходи до врегулювання діяльності організаторів торгівлі;
  • гарантії виконання деривативних контрактів;
  • розв’язання питань, що пов’язані із захистом прав власників облігацій;
  • приведення українського законодавства до європейських стандартів врегулювання діяльності на ринках капіталу.

Закон регулює функціонування ринків капіталу та організованих товарних ринків, а також розбудови їх інфраструктури та забезпечує захист прав власників облігацій.

Законопроєкт передбачає викладення закону «Про цінні папери та фондовий ринок» у новій редакції, а саме, у вигляді закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» та викладення закону «Про товарну біржу» у новій редакції з метою уніфікації підходів щодо державного регулювання організованих товарних ринків.

Зокрема у новій редакції закону про цінні папери пропонується розширити перелік фінансових інструментів шляхом віднесення інструментів грошового ринку до фінансових інструментів, а також запровадження нового виду цінних паперів – депозитних сертифікатів банку, зелених облігацій, опціонних сертифікатів, депозитарних розписок тощо.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65