Державна судова адміністрація України затвердила Порядок участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Це довгоочікуване перейняття досвіду раціоналізації судочинства та адаптації судочинства до умов пандемій. В-перше така практика зявилась в окружному суді міста Альбукерке, штат Нью-Мексіко, США.

Відповідний документ оприлюднено на сайті ДСАУ. 

Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання.

В заяві учасник справи обов’язково вказує:

–         назву суду;

–         номер судової справи;

–         дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;

–         своє прізвище, ім’я та по-батькові;

–         свій статус в судовій справі;

–         електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;

–         номер телефону для зв’язку із судом.

Заява учасника в день її надходження до суду підлягає реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду та передається відповідному головуючому судді.

Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) та інформує про це Модератора.

Модератор інформує учасника справи засобами телефонного зв’язку (електронної пошти), вказаними у заяві, щодо технічної можливості проведення засідання в режимі відеоконференції або відсутності такої можливості.

Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Здійснення фіксації забезпечується секретарем та починається з моменту оголошення головуючим суддею про початок її проведення.

Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв’язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

 

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65