Президент України  підписав Закони № 1071-ІХ, № 1072-ІХ, № 1073-ІХ, які він ініціював для підтримки громадян і бізнесу у період дії карантинних заходів для запобігання поширенню в Україні COVID-19. Законодавчі ініціативи були ухвалені Парламентом 4 грудня 2020 року.

!!Раніше ми писали про те, що  4 грудня Верховна Рада на пленарному засіданні прийняла за основу і в цілому пакет законопроектів № 4429, 4430 та 4431 президента України Володимира Зеленського, які повинні підтримати бізнес та людей у період карантину, та детально розбирали їх ось тут: Підтримка людей та бізнесу під час карантину: Рада прийняла три законопроекти!!!

Отже, Зеленський підписав Закон № 1071-ІХ “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (законопроект № 4429), який передбачає надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок запровадження карантинних обмежень, та фізичним особам-підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину.

Також, він підписав Закон № 1072-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (законопроект №4430), який передбачає низку податкових стимулів для громадян, малого й середнього бізнесу на період можливого оголошення карантину.

Крім того, Президент підписав Закон № 1073-ІХ “Про внесення змін до статті 28 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” (законопроект №4431), який розширює перелік напрямків, за якими можуть використовуватися кошти Фонду з боротьби з наслідками епідемії коронавірусу.

!!Також читайте: Децентралізація влади: закон про реорганізацію громад і районів набув чинності

Comments (1)

  1. Pingback: ЄСВ за грудень 2020 року та січень 2021 року: ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність можуть звільнити від сплати ЄСВ! –

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65