Верховна Рада України звільнила виробників вакцин проти коронавірусу від відповідальності за можливі побічні ефекти після щеплення. Це передбачається ухваленим в цілому законопроектом №5247 «Про внесення зміни до статті 9-2 Закону України “Про лікарські засоби” щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання», який на засіданні у п’ятницю, 19 березня, прийняла Верховна Рада за скороченою процедурою.
!Закон ухвалили для можливості отримати вакцини в межах механізму COVAX – такою є вимога до всіх країн, що беруть участь у програмі.
!!Також читайте: Коронапаспорт: Європейська комісія представила паспорт вакцинації
Закон передбачає звільнення від відповідальності виробника та/або власника реєстраційного посвідчення за будь-які наслідки, спричинені застосуванням зареєстрованих вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19). Дія цього положення також поширюється на працівників виробника, медичних працівників, якщо застосування вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів здійснювалось відповідно до інструкції, а також на інших осіб, які залучені до здійснення заходів пов’язаних із вакцинацією.
У разі настання таких наслідків державою забезпечується здійснення відповідних компенсаційних виплат у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Після державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) під зобов’язання центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я за рішенням КМУ має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із закупівлею, застосуванням вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів.
Прикінцевими положеннями передбачено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє протягом чотирьох років.
Кабінету Міністрів України у двотижневий строк з дня набрання чинності цим Законом доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити розробку та прийняття нових нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.
У місячний строк з дня набрання чинності цим Законом КМУ доручено розробити та впровадити порядок здійснення компенсаційних виплат щодо шкоди, пов’язаної із наслідками, спричиненими застосуванням вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19), державна реєстрація яких здійснена під зобов’язання для екстреного медичного застосування.
Pingback: Локдаун: розраховувати допомогу підприємцям будуть по-новому