Сьогодні прес-служба Конституційного Суду України повідомила про те, що до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» (званий в народі «Антиколомойский закон»).

Подання подали лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко і депутат від цієї партії Сергій Власенко. Підписалися нардепи «Батьківщини», групи «За майбутнє», яка нещодавно стала партією, а також окремі депутати від «Слуги народу» – Олександр Дубинський, Максим Бужанський, Олександр Куницький, Ольга Василевська-Смаглюк, – всього 64 народних депутати.

«Нардепи просять КС перевірити на відповідність Конституції окремі положення закону, а також положення інших законодавчих актів у редакції цього закону».

Депутати вважають, що «банківський закон» був ухвалений з порушеннями процедури та суперечить положенням Конституції України.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла «банківський» закон 13 травня 2020 року.

А набув чинності він 23 травня. Прийняття цього закону було однією з вимог МВФ.

Закон про регулювання банківської діяльності надає Національному банку додаткові інструменти впливу в банківській сфері.

Крім того, документ встановлює особливості судового провадження у справах про оскарження власниками банків рішень НБУ, таких як:

  • про віднесення банку до категорії неплатоспроможних,
  • про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідації банку,
  • рішень Фонду про запровадження тимчасової адміністрації в банку,
  • про початок процедури ліквідації банку,
  • про затвердження плану врегулювання і будь-яких інших рішень, прийнятих на його виконання, а також рішень про призначення уповноважених осіб Фонду,
  • рішень Кабінету Міністрів України про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, рішень Міністерства фінансів України, прийнятих на виконання таких рішень Кабінету Міністрів України, а також встановлення чітких законодавчих приписів про неможливість зупинення або припинення розпочатих на підставі таких рішень процедур.

!!Раніше ми детально розбирали «Антиколомойський» закон про банки. Ви можете переглянути тут.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65