Сьогодні прес-служба Конституційного Суду України повідомила про те, що до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» (званий в народі «Антиколомойский закон»).

Подання подали лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко і депутат від цієї партії Сергій Власенко. Підписалися нардепи «Батьківщини», групи «За майбутнє», яка нещодавно стала партією, а також окремі депутати від «Слуги народу» – Олександр Дубинський, Максим Бужанський, Олександр Куницький, Ольга Василевська-Смаглюк, – всього 64 народних депутати.

«Нардепи просять КС перевірити на відповідність Конституції окремі положення закону, а також положення інших законодавчих актів у редакції цього закону».

Депутати вважають, що «банківський закон» був ухвалений з порушеннями процедури та суперечить положенням Конституції України.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла «банківський» закон 13 травня 2020 року.

А набув чинності він 23 травня. Прийняття цього закону було однією з вимог МВФ.

Закон про регулювання банківської діяльності надає Національному банку додаткові інструменти впливу в банківській сфері.

Крім того, документ встановлює особливості судового провадження у справах про оскарження власниками банків рішень НБУ, таких як:

  • про віднесення банку до категорії неплатоспроможних,
  • про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідації банку,
  • рішень Фонду про запровадження тимчасової адміністрації в банку,
  • про початок процедури ліквідації банку,
  • про затвердження плану врегулювання і будь-яких інших рішень, прийнятих на його виконання, а також рішень про призначення уповноважених осіб Фонду,
  • рішень Кабінету Міністрів України про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, рішень Міністерства фінансів України, прийнятих на виконання таких рішень Кабінету Міністрів України, а також встановлення чітких законодавчих приписів про неможливість зупинення або припинення розпочатих на підставі таких рішень процедур.

!!Раніше ми детально розбирали «Антиколомойський» закон про банки. Ви можете переглянути тут.

Поширте та лайкніть нас:

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

%d bloggers like this: