Державна екологічна інспекція офіційно отримає статус правоохоронного органу. Зокрема, за недопуск доведеться сплатити штраф 50-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, відбути виправні роботи або ж бути арештованим на строк до 6 місяців.  Про це повідомила прес-служба Держекоінспекції.

«Проблема недопусків інспекторів на підприємства сьогодні фактично паралізує нашу роботу. Бо наразі будь-який керівник заводу, куди прийшла перевірка, може дати наказ охороні не пропускати співробітника інспекції і він нічого не може вдіяти. Згідно із законом «Про охорону навколишнього середовища» Держекоінспекція має правозастосовні та правоохоронні функції», – наголосив Андрій Мальований.

Відтепер Держекоінспекція має право:

  • зупиняти та оглядати транспортні засоби,
  • вилучати знаряддя незаконних дій та незаконно здобуті ресурси,
  • безперешкодно обстежувати підприємства,
  • доставляти порушників до правоохоронців.

За його словами, не вистачає лише повного юридичного закріплення в Положенні про інспекцію статусу правоохоронного органу.

«Дуже сподіваюсь, що це відбудеться найближчим часом, КМУ ухвалить відповідне рішення. Тоді за недопуск інспектора на підприємство порушник підпадатиме під дію ст. 343 КК України. Вона передбачає штраф 50-200 нмдг, виправні роботи або арешт до 6 місяців. Також на інспекторів розповсюдяться усі гарантії захисту від посягань на життя, здоров’я чи майно – їхнє або їх близьких», – заявив голова Держекоінспекції.

Він відзначив, що величезні ризики, яким піддається інспектор під час виконання своїх обов’язків, мають бути компенсовані відповідним статусом та достойною оплатою праці.

Андрій Мальований переконаний, що треба зробити так, щоб екологічних інспекторів поважали в суспільстві, а не вважали «хлопчиками для биття» для власників підприємств. Для цього з одного боку слід системно боротися з корупцією в їхньому середовищі, а з іншого – підвищувати юридичний статус, платити гідну зарплату й вимагати якісної ефективної роботи.

!!Також читайте: Посилення контролю за трансфертним ціноутворенням: нові підстави для документальних позапланових перевірок!

Comments (1)

  1. Pingback: В Україні діятиме новий нацорган інтелектуальної власності: закон прийнято! | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65