Що, друзі, а як на ваші сімейні стосунки впливає карантин? Раніше говорили, що справжня перевірка стосунків – це зробити ремонт. Та на сьогоднішній день можемо говорити ще й про карантин. 

А чи може закон/суд зобов’язати примиритися членів подружжя?

У постанові Верховного Суду в складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 26 листопада 2018 у справі №761/33261/16-ц зроблено висновок щодо застосування статті 111 СК України і зазначено, що «примирення подружжя здійснюється судом тільки за умови , що це не суперечить моральним засадам суспільства. Суд не може примушувати дружину і чоловіка проживати разом, цікавитися обставинами їх приватного життя, вимагати надання доказів порушення сімейних обов’язків особистого характеру тощо. Закон не визначає, які саме заходи можуть застосовуватися судом для примирення подружжя. Надання додаткового терміну для примирення є виключно правом суду, а не його обов’язком».

Відповідно до статті 112 СК України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя.

Суд виносить рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Сподіваємося, що під кінець карантину біля РАЦС черги охочих розлучитися не буде!

Бережіть себе та свою сім’ю!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65