Як правило, що більше місто, то менше в ньому зелені, більше машин і людей, отже, гірша екологія. Утім, із цього правила у світі є чимало винятків.
Велика консалтингова компанія вивчала великі міста за кількома критеріями. Дослідники порівнювали, наприклад, відсоток зелених насаджень, місць для пішохідних прогулянок, рівень забруднення повітря, споживання енергії з поновлюваних джерел і води на душу населення, кількість людей, які послуговуються громадським транспортом.
Лідером рейтингу став Відень. Там велика кількість парків і зон відпочинку, зручний громадський транспорт. До того ж половина мешканців столиці Австрії відмовилася від особистого автотранспорту й придбала річний проїзний (ціна такої картки — €236).
На другому місці — Мюнхен, де також багато парків, а розвинена система громадського транспорту дозволила скоротити кількість особистих автомобілів на дорогах і очистити повітря в місті.
На третьому місці у списку — Берлін, в якому багато зон для прогулянок, мінімальне в Європі споживання води на душу населення і розвинена система громадського транспорту.
Замикають п’ятірку Мадрид і Сан-Паулу. У першому — багато скверів у центрі, парків та ботанічних садів. У бразильському мегаполісі — велика кількість фермерських ринків.
До топ-10 екологічно чистих міст також увійшли Манчестер, Лісабон, Сінгапур, Амстердам та Вашингтон.
!!Також читайте Міжнародний дайджест COVID-19