🔹 Українці, що залишилися без роботи на час карантини отримали можливість за спрощеною схемою оформити допомогу для малозабезпечених сімей. В рамках допомоги для малозабезпечених держава гарантується доплати на утримання кожної дитини. На 2020 рік передбачено допомогу для малозабезпечених сімей. Середньомісячної розмір допомоги для малозабезпеченої родини, в якій виховуються неповнолітні діти, – 2800-3020 грн.

🔸 Кабмін затвердив розмір допомоги для фізосіб-підприємців, у яких є діти. Допомога покладена лише ФОПам I і II групи платників єдиного податку. Головна умова для отримання доплат – своєчасна оплата єдиного соціального внеску (його розмір на 2020 рік становить 1039,6 грн./міс). Термін доплат – весь період карантину і 1 місяць після завершення.

Розміри доплати розраховувалися виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 і 10 років:

🔻 для ФОП, у яких діти у віці до 6 років – 1779 грн.;

🔻 для ФОП, у яких діти у віці від 6 до 10 років – 2218 грн.

🔸 Кабінет міністрів України ухвалив рішення про виділення додаткових 6 мільярдів гривень Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Ці кошти спрямують на виплати допомоги безробітним та людям, які стали безробітними тимчасово, через карантин.

На виплати допомоги з безробіття уряд витратить 1,27 мільярда гривень з виділених 6 мільярдів. Зокрема, за ці кошти планують збільшити мінімальну суму виплати безробітним з 650 гривень до 1000 гривень на місяць. Також ці гроші спрямовуватимуть на виплати безробітним з 1 дня їхньої реєстрації у Службі зайнятості (раніше потрібно було чекати 3 місяці, якщо звільнення було за власним бажанням).

Решту понад 4,7 мільярда гривень витратять на підтримку людей, які втратили роботу тимчасово через карантин. Ці гроші виплачуватимуть роботодавцям за кожну годину, на яку вони вимушені були скоротити робочий час своїм працівникам.

🔹 У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» №3366. Вказаним проектом пропонується внести зміни до абз. 2 ч. 1 ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» і встановити, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надаватиметься також роботодавцям із числа суб’єктів мікропідприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності.

!!Також читайте Хроніки посткарантину – готуємось разом!

Comments (2)

  1. Pingback: Важливо! Спрощено процедуру реєстрації та отримання допомоги по безробіттю на період карантину! | Ковальська та партнери

  2. Pingback: Хто отримає зарплату без обмежень? | Ковальська та партнери

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

З питань розміщення реклами звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65

З питань надання послуг звертайтеся за телефоном (044) 221-31-65